Akce

Naší školky

Březen 2015


- VELIKONOČNÍ JARMARK - akce s rodiči - 24.3.2015
- VELIKONOCE NA ZÁMKU - vystoupení dětí na zámku (Myšky) - 28.3.2015
- LEGOHRÁTKY - projekt MŠ - 31.3.2015
- VYNÁŠENÍ ZIMY - projektový den MŠ - 27.3.2015
- NÁVŠTĚVA KNIHOVNY - akce třídy (Myšky) - 13.3.2015
- NAROZENINOVÁ PÁRTY - vystoupení v divadle přespání v MŠ (Včelky) - 5.3.2015
- ZÁPIS DĚTÍ DO MŠ - zápis nových dětí od šk. roku 2015/2016 - 25.-26.3.2015
- OLYMPIÁDA V POLSKU - sportovní olympiáda GASZOWICE (předškoláci) - 26.3.2015
- NÁVŠTĚVA DIVADLA - “Tři pohádky s písničkou“ - 25.3.2015
- MUZIKOTERAPIE - třída Včelky - ukázka etnických nástrojů - 6.3.2015

PREDSKOLIADA V POLSKÝCH GASZOWICÍCH
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]
Ve čtvrtek 26. 3. 2015 jsme se s dětmi z naší školičky vydali na výlet do polských Gaszowic a nebyl to výlet ledajaký. S našimi malými sportovci jsme se zúčastnili „VII. Przedszkoliady – sportovní olympiády“, na kterou jsme byli pozváni místní mateřskou školou do sálu Centra Kultury a Sportu. V duchu hesla, „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“, se děti předškolního věku ze tří polských mateřských škol společně s našimi předškoláky pustily do sportovního klání. Pro soutěžící byly připraveny čtyři jedinečné překážkové dráhy, při kterých děti změřily své síly. Dětský zápal a nadšení bylo velmi nakažlivé a povzbuzování jednotlivých týmů bylo slyšet široko daleko. Žádný z malých sportovců neodešel s prázdnou, všichni byli odměněni medailemi a naše děti navíc batůžky s drobnými upomínkovými předměty. Na závěr celého dne jsme navštívili „Džungli“, kde si děti do sytosti užily her a dovádění v dětském koutku, což pro ně byl ten nejlepší dárek, kterým jsme je mohli pochválit za jejich skvělé výkony. Výrazné osobní podpory se nám dostalo také od zástupců Města Bruntál, p. místostarosty Vladimíra Jedličky, Mgr. Aleny Pajkošové, Ing. Radka Štollera a Romany Flajzarové, kteří se do Polska vydali s námi. Velké poděkování patří polské mateřské škole v Gaszowicích za milé pozvání, skvělou organizaci a péči o nás v průběhu celého dne. Brzy se těšíme nashledanou!

LEGOHRÁTKY
„Poskládej si kostičku, mají různou barvičku, vytvoř stavbu snadnou,krásně k sobě padnou, s kamarádem nebo sám, z lega všechno poskládám“. V úterý 31.3. 2015 jsme opět přivítali paní lektorku „Legohrátek“ Dagmar Maškovou mezi sebe a společně s ní se při hraní a tvoření se stavebnicí Lego snažily přivolat jaro. A volání to nebylo jen tak ledajaké. Přenesli jsme se s dětmi do doby dávno minulé a zavzpomínali si, jak si dříve hrávali naše babičky a dědové, maminky a tátové. A u tohoto vzpomínání jsme přišli na to, že obyčejná káča, kterou proháněli po dvorku naši prarodiče a rodiče, se dá jednoduše poskládat i z Lega. A kdyby jenom to, s touto „káčou“ si mohly děti také kreslit. Že nevíte jak? Tak to se budete muset za námi ve školičce zastavit podívat a my vám to rádi ukážeme.

Vynášení „Zimy“
„Zimo, zimo táhni pryč nebo na tě vezmu bič!“ Toto krátké pořekadlo zaznělo v naší školičce v posledních pár dnech snad ze všech tříd. Děti se ze všech sil snaží přilákat jaro a slunečné počasí. Z tohoto důvodu se společně se všemi dětmi pustily do přípravy projektového dne „Vynášení Zimy“. Každá třída si z přírodních materiálů vyrobila „Morenu“, kterou se v pátek 27.3. 2015 vydala poslat po vodě až do moře. Při samotné procházce k potoku děti plnily různé úkoly, zpívaly jarní písničky, recitovaly říkadla a poslouchaly různá pořekadla. Společně s učitelkami hodily „Smrtky“ do potoka a zamávaly jim na cestu. Všichni zúčastnění pevně doufají, že si na nás nebude zima už dlouho dovolovat a skutečně se za námi vrátí až příští rok.

VELIKONOČNÍ JARMARK
Každoročně si svátky jara zpestříme Velikonočním jarmarkem, na kterém bylo opět k vidění mnoho krásných výrobků, ozdob a tradičních velikonočních dekorací. Na úvod si každá třída připravila krátké vystoupení, které přispělo k jarní atmosféře.Vystoupil také dětský sboreček s veselými písničkami a jaro přivolávaly děti i hrou na flétničku. Poté se otevřel prodejní jarmark, kde měla každá třída svůj stánek se svými výrobky, které děti s pomocí p.učitelek ve školce vyráběly. Zakoupením výrobků za symbolické ceny tak návštěvníci mohli finančně podpořit naší školičku a odnést si zároveň krásnou vzpomínku - například jarní ozdobu do bytečku. Výdělek z letošního jarmarku je 6.354,- Kč :-) (DĚKUJEME :-) ) Nechyběla ani velikonoční dílnička a také paní kuchařky, kterým letos pomáhaly i děti, připravily společně spoustu dobrot.
EXIF [24.03.2015 15:37:43 | NIKON COOLPIX L820]EXIF [24.03.2015 09:05:30 | NIKON COOLPIX L820]