Akce

Naší školky

Březen 2016


KARNEVAL - akce s rodiči - třída včelky - 1.3.2016
NÁVŠTĚVA MUZEA - třída Koťata, Včelky a Veverky - 4.3.2016
VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ - akce s rodiči - třída Myšky - 8.3.2016
TRADIČNÍ VYNÁŠENÍ ZIMY - třída Veverky a Včelky - 21.3.2016
VELIKONOČNÍ JARMARK - společná akce s rodiči - 22.3.2016
MÁME RÁDI JARO - výstava Měú Bruntál - 18.3.2016
VELIKONOCE NA ZÁMKU - vystoupení JARO VÍTEJ - třída Myšky - 19.3.2016
VELIKONOCE U ZÁMECKÉ KAŠNY - zdobení stromů - celá MŠ - 24.3.2016
EXIF [04.03.2016 10:16:27 | Panasonic DMC-FS35]
VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ U MYŠEK
Jaro letí, jaro letí,
na zelených křidélkách,
sukýnku má ze sněženek
a na hlavě motýlka.

Jaro pomalu klepe na vrátka a s ním se blíží i naše oblíbené Velikonoce. Myšky velmi rády tvoří a proto se rozhodly uspořádat dne 8.3. 2016 „Velikonoční tvoření“ a zpříjemnit si tak momentálně ještě chladné dny společným odpolednem s rodiči. Rodiče a děti vyráběli papírová velikonoční vajíčka ozdobená květinkami a ovečky, které vypadaly jako živé. Všechny naše výrobky a mnohé další budou k zakoupení na Velikonočním jarmarku, který se uskuteční dne 22.3. 2016 v prostorách Domova Pohoda.
Třídu naplnila dobrá nálada a věříme, že i rodiče siodnášeli příjemný pocit ze společně stráveného odpoledne.
Tvořivé odpolednejsme úmyslně naplánovali na tento sváteční den (MDŽ). Děti měly připravené překvapení pro všechny maminky. Byl to obrázek, který si předem nakreslily, ale odpoledne dotvářely právě s maminkou nebo tatínkem.
Moc děkujeme všem pilným a tvořivým rukám za pomoc a těšíme se na další společné setkání.
NÁVŠTĚVA MUZEA
V pátek 4.3. 2016 se vydaly děti ze třídy Koťátek, Veverek a Včeliček na Zámek v Bruntále.
Navštívily zde stálou muzejní expozici „Řemeslo má zlaté dno“. Seznámily se se staršími řemesly, např. tkalcovstvím, hrnčířstvím, kovářstvím, soukenictvím, hodinářstvím a dalšími. Po cestičce řemesel nás provázelo poutavé vyprávění a také básničky a písničky, které jsme se s dětmi ve školce naučili.
Včeličky ještě shlédly výstavu „Příroda bruntálska“, ze které si odnesly mnoho informací o životě zvířat i rostlin v našem nejbližším okolí
MAŠKARNÍ KARNEVAL U VČELIČEK
První březnový den u Včeliček patřil maškarnímu karnevalu. Děti i jejich rodiče si ho zpestřily zábavným odpolednem. Děti se převlékly do různých a mnohdy i velmi nápaditých kostýmů, v nichž spolu s rodiči přivítaly pohádkovou dvojici Macha a Šebestovou (jinak paní učitelky Maruška a Miluška). Díky jejich kouzelnému sluchátku se rozpoutala hodina plná her a zábavy. Děti se předvedly v karnevalové promenádě, zazpívaly rodičům písničku „Pohádka“ a došlo i na společenský tanec„Mazurka“, který si s dětmi zatančili i rodiče. Zahráli jsme si společně tradiční karnevalové hry jako „Tanec na novinách“,“Židličková“ či „Parádivý pytel“.Karnevalové veselí zakončila diskotéka. V průběhu karnevalového rejdění se děti i rodiče mohli občerstvit a tak nikdo rozhodně nestrádal. Všem maminkám děkujeme za přípravu karnevalového kostýmu, a také za velmi příjemné odpoledne, které jsme spolu všichni strávili.
„ZIMO, ZIMO, TÁHNI PRYČ, NEBO NA TĚ VEZMU BIČ!“

S tímto lidovým říkadlem se první jarní den šly děti ze třídy Včelek a Veverek rozloučit se zimou a hlavně oficiálně přivítat jaro. Společně doprovodily, a poté vhodily do vod Černého potoka loutku Mařeny, která symbolizovala zimu. Ta byla tentokrát 100% ekologická, děti ji pomáhaly vyrábět se starého pečiva a přírodního materiálu. Do školky si zpátky přinesly mladou větvičku ozdobenou barevnými mašličkami, která naopak symbolizovala jaro. Cestou městem jsme si zazpívali spoustu jarních písniček. Doufáme, že se sluníčko nenechá dlouho pobízet a brzy se pustí do opravdového jarního čarování.
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]
VELIKONOČNÍ JARMARK

Jaro, jaro přišlo k nám,
Dělá radost sněženkám,
Písničku o jaru znám,
Jaro přišlo k nám…

Jaro jsme letos přivítali společně 22. 3. 2016 Velikonočním jarmarkem v prostorách Domova Pohoda. Zábavným programem nás provázeli dva pilní mravenečci, kteří na pódiu vítali vystupující a po celou dobu se starali o zábavu všech návštěvníků. Chtěli se od dětí naučit hrát na flétničku a tak si k tomu přizvali kamarády, kteří se to učí v rámci projektu „Zpívánky naší Ivanky“. Pak už jsme mohli sledovat veselé hrátky s flétničkou a poslechnout si krásné dětské melodie, které nám vyloudily úsměv na tváři.
S Myškami si přišel zatancovat “Deštík a berušky“, Včelky nám zase svým tanečkem ukázaly, jak se chtějí naučit číst, psát a počítat. A poněvadž je teď na zahrádce mnoho práce, tak nám s ní přišli pomoci Koťátka a jejich “Malý zahradníček“ a také Veverky s tanečkem „Mravenci“. Poté se sálem rozlehl sborový zpěv a cinkání a všichni jsme si společně zazpívali píseň „Zvonky“.
Pak už na rodiče a děti čekala tvořivá dílnička a otevřel se prodej výrobků dětí a paní učitelek, který přinesl naší mateřince krásný dar a to 5.801,- Kč. Děkujeme! Penízky opět podpoří činnost naší školy.
Jsme rádi, že se nám opět podařilo potěšit malé i velké a s přáním příjemných jarních dnů se těšíme na další společné setkání.
VELIKONOCE U ZÁMECKÉ KAŠNY
Velikonoce jsou oslavou příchodu jara a časem probouzení přírody. Je to doba zeleně, barevných květů, slunečních paprsků, zkrátka jaro přebírá vládu nad zimou. Velikonoce jsou spojené s mnoha lidovými zvyky. Město Bruntál již tradičně pozvalo všechny mateřské školy k ozdobení stromů u našeho zámku. A tak i v naší mateřské škole předposlední březnový týden probíhaly pilné přípravy. Chystaly se všemožné ozdoby a ani jedny ruce nezahálely. Ve čtvrtek 24. 3. 2016 se pak děti i paní učitelky vydaly k zámku, kde ve slavnostní náladě a za zpěvu jarních písní, her a tanečků ozdobili mladé břízky barevnými ozdobami. Kašírovaná vajíčka, zajíčci, slepičky, kuřátka a jiné papírové ozdoby jsou viditelné ze široka, daleka. Věříme, že naše výtvory potěší nejedno oko kolemjdoucích a těšíme se zase na příští rok.
MÁME RÁDI JARO
Jaro do naší školičky přinesla pozvánka zúčastnit se výstavy „JARO VÍTEJ“. Úkolem bylo zachytit jak si Velikonoce, jaro a vše s tím spojené představují naši nejmenší. I přesto, že příroda nám zrovna aktuálně moc nenapovídala, vše nahradila dětská fantazie a děti se tak s paní učitelkami mohli pustit do práce. A jak to dopadlo? Městský úřad se nyní pyšní krásnou jarní výzdobou, která je k vidění do 29. 3. 2016.
VELIKONOCE NA ZÁMKU
19. 3. 2016 se konaly tradiční VELIKONOCE NA ZÁMKU. Akce návštěvníkům přináší nemálo inspirace pro nápadité tvoření, ale také možnost zakoupit si tradiční výrobky a setkat se přitom s dobrými lidmi.
Naše děti ze třídy Myšek zpestřily program návštěvníkům svým vystoupením „JARO VÍTEJ“. Tanečky „Jaro vítej nám, Déšť, Beruška a Byla to láska“ se zdařile propojovaly s básničkami o jaru. Děti byly za svou snahu odměněny bouřlivým potleskem diváků. Maminky, babičky, tatínkové, dědečkové, paní učitelky, zkrátka všichni, kdo se na ně přišel podívat, odcházel s veselou, jarní náladou. K vidění byla také bohatá výstava velikonočních výrobků dětí z bruntálských mateřských a základních škol.