Akce

Naší školky

Únor 2015


- NÁVŠTĚVA DIVADLA - \"Dlouhý, široký a bystrozraký\" - 11.2.2015
- LEGOHRÁTKY - 3.2.2015 - POHÁDKOVÉ DOVÁDĚNÍ S PEJSKEM A KOČIČKOU - akce pro rodiče s dětmi - 19.2.2015
- NÁVŠTĚVA ZŠ (PETRIN, CIHELNÍ, OKRUŽNÍ) - předškoláci - průběžně

LEGOHRÁTKY - praktická ukázka lektorce - 3.2.2015
Legohrátky jsou dalším jasným důkazem o úspěšném průběhu a realizaci projektu „Podpora polytechnického vzdělávání 14 MŠ z Moravskoslezského kraje\" v naší školičce.
Jak a kde všude se dá lego využít, že si s legem můžeme nejen hrát, ale i počítat, zpívat, malovat, cvičit....tento podnět si p. učitelky odnesly z víkendového školení a bylo jen na nich, jak tuto myšlenku budou s dětmi dále rozvíjet.Zjistili jsme, že lego nám nabízí spoustu možností a postupně se pro nás stává důležitým nástrojem k motivaci a realIzaci různých aktivit s dětmi.
Velkou roli hraje ale také fantazie a nápadivost, která rozhodně nechyběla v mateřské škole v úterý 3.2.2015, kdy legohrátky maximálně ovládly dění v celé školičce. Tento projektový den byl také praktickou ukázkou pro p. Maškovou jako lektorku a garanta projektu, se kterou se do konce školního roku budou děti i p. učitelky setkávat, aby společně rozvýjeli poznávání stavebnic Lega.
A jak jsme si vedli na první ukázkové návštěvě? Královna zima nás provedla svým královstvím a lego se ukrývalo jak v lese u zvířatek (kde si z lega děti postavily stopy zvířátek a také si zopakovaly počítání s jablíčkem - jak jinak než z lega), také na zimní olympiádě (kdy se stavěly lyžařské dráhy a nakonec se rozdávaly i medaile), nechyběla ani vesnička Sněhulákov (kde nás například přivítala sněhuláková kapela plná krásných nástrojů z lega) a dokonce jsme lego našli i u Eskymáků v Grónsku(se kterými jsme vyráběli rybářské pruty).Jak je to vůbec možné? Fantazie našich p.učitelek a dětí byla zkrátka nekonečná. Legohrátky tak pro děti byly nejen velkou zábavou,ale i poučením, hrou a vzděláváním.
Jsme potěšeni i návštěvou p. místostarosty Vladimíra Jedličky, vedoucího oddělení školství Ing. Radka Štollera a referentky školství Romany Flajzarové, kteří naše legohrátky také navštívili a se zájmem sledovali, jak je lego v MŠ využíváno. Další ukázkové legohrátky nás čekají za měsíc a za úkol jsme dostali téma POHYB.