Novinky

ze všech kategorí

Rozloučení s předškoláky - prezentace

Novinky školky

https://www.youtube.com/watch?v=VWC6VaINAy8

Vážení rodiče,
na výše uvedeném odkaze najdete videoprezentaci fotografií z ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY 2022 (odkaz zkopírujte a vložte do vyhledávače).

Jídelníček 27.6.-1.7.2022

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze naleznete jídelníček na aktuální týden...

Koťátka u zvířátek

Novinky školky

Ve středu 22. 6. v dopoledních hodinách děti ze třídy koťátek navštívili stanici mladých přírodovědců na středisku volného času, Bruntál. Zde děti měly možnost zhlédnout zvířátka jako jsou králíci, morčata, činčily, potkany, užovku růžovou, krajtu královskou a několik dalších. Děti se nejen dozvěděly spoustu zajímavých poznatků ze života těchto zvířat, ale také měly možnost zvířátka sami nakrmit. Z celé prohlídky byly děti velmi nadšené a věříme, že tato návštěva nebyla poslední.
EXIF [22.06.2022 09:32:10 | Xiaomi M2101K6G]EXIF [22.06.2022 09:31:28 | Xiaomi M2101K6G]EXIF [22.06.2022 09:44:02 | Xiaomi M2101K6G]

Divadelní představení stonožka

Novinky školky

Ve čtvrtek, v dopoledních hodinách, byly děti z naší mateřské školy pozvány na divadelní představení souboru Stonožka, s názvem 100nožka plná dalmatinů. V divadle nás přivítala sama trenérka a choreografka Tamara Vlachynská. Seznámila děti s průběhem celého příběhu a požádala děti, aby se také trochu zapojily. Najednou se celé divadlo ponořilo do tmy a příběh začal inspirující melodií, kterou vzápětí vystřídala další a ještě hezčí. Účinkující předvedli skvělé výkony a nebáli se ani ti nejmenší (účinkovali také některé děti z naší MŠ). Potlesk od diváků jim byl velkou odměnou. Odcházeli jsme plní zážitků a některé děti si po cestě zpět dokonce pobrukovaly naposlouchané melodie.

Děkujeme tímto paní Tamaře Vlachynské a jejím spolupracovníkům, nejvíce však dětem - i těm nejmenším, za krásný zážitek :-)
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]

Rozloučení s předškoláky

Novinky školky

... já se loučím, protože jsem předškolák, do školy se těším, ve školce jsem však byl taky rád...


Rozloučení s našimi předškoláky proběhlo ve čtvrtek 23.6.2022 v odpoledních hodinách a neslo se v pohádkovém duchu. Za doprovodu slavnostní hudby přivedla předškoláky paní ředitelka - vlastně paní královna, která přivítala všechny přítomné rodiče, prarodiče, tetičky... no úplně všechny.
Pak už přišla Karkulka s babičkou a začala POHÁDKOVÁ MATURITA. Děti se nejprve podle obrázků snažily uhádnout název pohádky. Kde se vzal, tu se vzal, přiběhl vlk, kterého se některé děti trochu bály, ale Karkulka s babičkou je ochránily.
Potom přišla popletená Popelka se Sněhurkou, ale naší šikovní školáci vše dali do pořádku. Zazpívali si s dráčkem písničku a poté za námi přišel ještě Široký, který hledal své kamarády.
Potom kouzelná babička proměnila všechny na princezny a prince a už začalo KRÁLOVSKÉ KORUNOVÁNÍ na školáky spolu se slavnostním slibem. Všichni jsme se pak slavnostně rozloučili za doprovodu hudby.

A pak zazvonil zvonec a pohádky byl konec... ne však úplný, protože každá pohádka končí královskou hostinou a stejně tomu tak bylo i v té naší pohádce.
Na úplný závěr si děti s rodiči mohly jít opékat špekáčky na zadní zahradu.

Cililink.... už teď se těšíme na budoucí předškoláky!!!!!
EXIF [23.06.2022 16:04:54 | NIKON CORPORATION NIKON D3500]

Kdo si hraje, nezlobí...

Novinky školky

Naše mateřská škola se účastní projektu s názvem KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ... v rámci tohoto projektu bude na zahradu MŠ pořízena tabule PEXESO, která u dětí rozvíjí sociální hru, smyslové vnímání, logické vnímání, paměť, konstruktivní myšlení, smysl pro spolupráci, prostorovou orientaci a spoustu dalších oblastí.
Bližší informace o projektu financovaném z prostředků MAP pro Bruntálsko II naleznete v přiloženém letáku...
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]

Jídelníček 20.-24.6.2022

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze najdete jídelníček na aktuální týden...

BESIP - předškoláci v parku

Novinky školky

Konec školního roku se nám blíží a naši předškoláci se již těší, jak začnou chodit do školy. Pro všechny děti je důležité, naučit se bezpečně pohybovat na ulici, což dnes není zrovna jednoduché. Právě proto jsme 17.6.2022 byli pozváni na dopravně bezpečnostní akci, abychom si své znalosti ověřili. Vydali jsme se do městského parku, kde na děti čekaly různé soutěže související s dopravou a bezpečností. Nejprve jsme si vyzkoušeli pojmenovat správně značky, potom jsme si povídali, jak se chováme v autě či autobuse. Na děti pak čekala praktická zkouška z jízdy na koloběžkách.
Na závěr si děti mohly prohlédnout policejní auto, povídaly si s dopravními policisty. Z všechny splněné úkoly byly děti odměněny dobrotami a do školky si nesly drobné dárečky. Z parku jsme odcházeli unavení, avšak s dobrým pocitem, že se nám vše zdařilo....
EXIF [17.06.2022 09:39:54 | NIKON CORPORATION NIKON D3500]

Týden dopravy u myšek

Novinky školky

Prázdniny jsou již za dveřmi a tak jsme se rozhodli dětem připomenout pravidla bezpečnosti na komunikacích i mimo ně. S dětmi jsme popisovali a pojmenovávali jednotlivé dopravní prostředky, značky. Děti se učily, které dopravní prostředky jezdí po sinicích, po kolejích, létají ve vzduchu nebo plují po vodě. Zahráli jsme si na autobus, na auta, stavěli jsme železnici. Ke konci týdne jsme si namalovali svůj vlastní autobus a také auta.
Na bezpečné prázdniny jsme připraveni :-)
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]

Besip - dopravní dopoledne

Novinky školky

V pátek 17.6.2022 půjdou PŘEDŠKOLÁCI do městského parku na akci BESIP - dopravní dopoledne. Odchod z MŠ je plánován na 8.30. Prosíme, přiveďte své děti včas :-) Děkujeme

Divadelní představení - stonožka

Novinky školky

Dne 23.6.2022 v 8.30 půjdeme s dětmi do divadla na pohádku 101 dalmatinů v podání taneční skupiny Stonožka.
Prosíme o vhodné oblečení do divadla a PŘÍCHOD DO MŠ NEJPOZDĚJI V 7.45.
Na představení vybíráme 60 Kč.
Děkujeme

Jídelníček 13.-17.6.2022

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze najdete jídelníček na aktuální týden...

Návštěva u hasičů

Novinky školky

Hasiči jedou, stříkačku vezou... Ale nevezou, nevezou. Dnes už mají velká moderní a dobře vybavená auta.
Děti od Koťátek a Včeliček se ve čtvrtek 9.6.2022 byly podívat u dobrovolného hasičského sboru v Bruntále, na Partyzánské ulici.
Po příchodu k požární zbrojnici jsme zazvonili na zvonek a za chvíli se před námi otevřela obrovská vrata a za nimi jsme už zblízka uviděli - hasičské krasavce -. Všem dětem se rozzářily oči a už se na naše hasiče sypaly otázky. Prohlédli jsme si vybavení aut a také oblečení, které se používá při požáru. Jeden z hasičů nám toto oblečení předvedl sám na sobě, včetně dýchacího přístroje. Také nám ukázali, jak se vyhlašuje požární poplach - samozřejmě dnes jen cvičný.
Děti byly moc všímavé a pozorné a za odměnu dostaly omalovánky, které si naši hasiči sami nakreslili a vytiskli.
Rozloučili jsme se se slibem, že nás přijdou navštívit do naší školky...
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]

Rozloučení s předškoláky

Novinky školky

Bylo, nebylo... pohádka nám končí...

Srdečně vás zveme na slavnostní a neopakovatelné ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY, které se bude konat ve čtvrtek 23.6.2022 v 15.30 na zahradě MŠ.

Jedna pohádka nám končí, další pohádka začne opět 1.9.2022 :-)
Těšíme se na vás!

Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání - oznámení rozhodnutí

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze naleznete rozhodnutí o přijetí dětí k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2022/2023.
Ve dnech 27., 28., 29. 6. 2022 od 15.00 - 16.15 hod zveme rodiče s novými dětmi na návštěvu mateřské školy. Děti se seznámí s prostředím třídy Koťat, rodiče vyplní potřebnou dokumentaci a rádi vám zodpovíme vaše dotazy.
Těšíme se na vás.