Novinky

Akce besip pro mateřské školy

Novinky školky

Konec školního roku se nám nezadržitelné blíží a naši předškoláci se již těší, jak začnou chodit do školy. Pro všechny děti, a to nejenom pro předškoláky je důležité, naučit se bezpečně pohybovat na ulici, což dnes není zrovna jednoduché. Právě proto jsme byli pozváni na dopravně bezpečnostní akci, abychom si své znalosti ověřili. V úterý 30. 5. 2017 jsme se vydali do městského parku, kde na děti čekaly různé soutěže související s dopravou a bezpečností. Nejprve jsme byli vyzkoušeni z dopravních značek, poté jsme hráli pexeso, řešili labyrinty a u toho si povídali, jak se chováme v autě nebo autobuse. Na děti pak čekala také praktická \"zkouška\" z jízdy na koloběžkách.
Na závěr si děti mohly prohlédnout policejní auto, povídaly si s dopravní policistkou a ještě provedly i dechovou zkoušku, jaká se provádí u řidičů. Všichni statečně foukaly a představte si, že nafoukaly...tři nuly!!!
Za všechny splněné úkoly byly děti odměněni pamlsky a do školky si nesly drobné dárečky. Z parku jsme odcházeli unavení, avšak s dobrým pocitem, že se nám vše zdařilo.