Novinky

KVĚTNÁ NEDĚLE

Novinky školky

Je prvním významným dnem, který odstartuje Velikonoční, Pašijový či Svatý týden. Je to týden, který znázorňuje poslední týden života Ježíše Krista a na končí jeho vzkříšením. Velikonoce jsou pro křesťany mnohem významnější svátkem než Vánoce. Z mrtvých vstání Ježíše berou jako známku toho, že nic není definitivní, a že všechno má ještě naději. Na květnou neděli se zdobí kostely kočičkami. Ty mají připomínat vstup Ježíše do Jeruzaléma, kdy mu lidé kladli na cestu olivové a palmové větvičky na znamení úcty k němu. Nyní se nechávají v kostelích světit kočičky, či proutky z břízy – lidé si je pak doma dávají do váziček nebo za svaté obrázky a věří, že je posvěcené proutky navedou na správnou cestu a ochrání jejich obydlí.
Co můžeme v tento den udělat? - Jděte se projít na čerstvý vzduch, utrhněte někde kočičky nebo nějaké pěkné proutky a dejte je do vázičky. Budete mít doma určitě veseleji.

Co bychom dnes neměli dělat? - Dnes určitě nic nepečte. Říká se, že by se zapekly všechny květy na stromech a nebyla by žádná úroda.