Novinky

ze všech kategorí

JÍDELNÍČEK 21.-25.6.2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze najdete jídelníček na aktuální týden :-)

Výlet Veverek

Novinky školky

V pondělí 14.6.2021 se třída Veverek vypravila za dobrodružstvím a navštívila FARMU U STROMOVOUSE. Jak se jim výlet vydařil se můžete podívat ve fotogalerii :-)

JÍDELNÍČEK 14.6. - 18.6.2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze najdete aktuální jídelníček.

Pyžamový bál u VEVEREK

Novinky školky

Minulý týden jsme si s dětmi povídali na téma CO DĚLÁME CELÝ DEN. Proto jsme se všichni domluvili, že si poslední den před víkendem zpestříme. Uspořádali jsme pyžamový bál. V pátek ráno tak přicházely do třídy děti i paní učitelky v parádních pyžámkách. Po svačině jsme si nejprve zatančili při písničkách z večerníčků, potom jsme si vzali barevné polštářky, na kterých se děti pohodlně uvelebily. Poté si děti samy vybraly dvě pohádky - O Racochejlovi a Maxipsa Fíka. Skoro nás uspaly, tak jsme si trošku ZDŘÍMLI. Najednou vzduchem letěl polštářek a nastala polštářová bitva. Nakonec jsme se protáhli, popřáli si dobré ráno, převlékli jsme se a vyrazili na zahradu.

Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze naleznete seznam přijatých dětí. Všem rodičům děkujeme za projevenou důvěru.

Jídelníček 7.-11.6.2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze naleznete jídelníček na aktuální týden.

Pozvánka k zápisu do zuš

Novinky školky

ZUŠ Krnov zve rodiče a děti od 5 let k zápisu do oborů literárně dramatického, výtvarného a hudebního. Výuka probíhá na ZŠ Cihelní v Bruntále. Bližší informace naleznete v příloze.

Den dětí v MŠ

Novinky školky

Byl pátek 4.6.2021, sluníčko krásně svítilo a do školky postupně přicházely berušky, broučci, motýlci, mravenečci a dokonce i pavoučci. Všichni společně jsme totiž chtěli oslavit Den dětí, který nesl název CO SE DĚJE V TRÁVĚ...A že se také děly věci?! Nejprve jsme se na naší krásné louce pozdravili a společně jsme si zatančili. Připraveny byly různé soutěže - děti hledaly pro motýlky stejně barevné kytičky, skládaly plástve pro včeličky, počítaly beruškám tečky, přeskakovaly kytičky, přenášely med, foukaly do květinek a také prolézaly tunely jako žížalky. Všude bylo plno smíchu a veselí. Když se nám podařilo všechny úkoly splnit, dostaly děti sladkou odměnu - zmrzlinu. Domů si pak ještě odnášely balíčky plné dobrot a ovoce...Na závěr jsme si vesele zatancovali a slíbili si, že se příští rok na naší krásné zahradě opět sejdeme...Fotky z krásného dopoledne najdete ve fotogalerii.
EXIF [04.06.2021 08:50:26 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]EXIF [04.06.2021 09:38:03 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]EXIF [04.06.2021 09:47:52 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]

Den dětí plný her v parku

Novinky školky

Den dětí by měl být vždy dnem plným radosti a dětského smíchu. To se v naší školce povedlo. Středisko volného času Bruntál letos propojilo DEN DĚTÍ se SVĚTOVÝM DNEM HER a připravilo pro děti dopoledne plné her a zábavy v městském parku. Děti si po skupinkách prošly připravená stanoviště a zažily spoustu legrace. Vyzkoušely si například střelbu ze vzduchovky, jízdu na koloběžkách, shazování plechovek, bosou nohou přešly přes hmatový chodník, házely kroužky na plameňáka, vystřelily si z pistole NERF, pohladily si králíčky a morčátka ze stanice přírodovědců a spoustu dalších krásných aktivit. Po nasbírání potřebných razítek děti dostaly zaslouženou sladkou odměnu a s úsměvem na rtech se vydaly zpět na cestu do mateřské školy, kde už na ně čekal vynikající oběd... zeptejte se dětí :-) Fotky z celé akce naleznete ve fotogalerii :-)
EXIF [01.06.2021 09:00:34 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]EXIF [01.06.2021 09:07:57 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]EXIF [01.06.2021 10:09:21 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]EXIF [01.06.2021 09:41:53 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]

Fotím, fotíš, fotíme

Novinky školky

Ve čtvrtek 27.5.2021 proběhl v naší MŠ projektový den FOTÍM, FOTÍŠ, FOTÍME. V rámci tohoto projektového dopoledne proběhlo také fotografování tříd. Pan fotograf Kaštyl seznámil děti s technikou potřebnou k fotografování, děti si mohly vyzkoušet, jaké to je, stát se profesionálním fotografem, jak těžký je fotoaparát, naučily se používat blesk, také se mohly vzájemně vyfotit... Na závěr pan fotograf dětem zodpověděl všechny dotazy. Dozvěděli jsme se tak například, kdo a proč se fotí nejobtížněji, kdy je třeba používat blesk apod. Děkujeme za novou zkušenost! Fotky naleznete ve fotogalerii...
EXIF [27.05.2021 08:38:53 | Xiaomi Mi A3]EXIF [27.05.2021 08:39:31 | Xiaomi Mi A3]

Sportovní olympiáda

Novinky školky


V úterý 25.5.2021 byl zcela výjimečný den.... ve školce zavládlo nezvyklé ticho.... a důvod byl jasný. Děti ze všech tříd se společně vydaly do tělocvičny ZŠ Okružní, kde si užily úžasnou sportovní olympiádu. Hned na úvod nás přivítal vzácný host, pan učitel Jarda, který měl pro děti připravené překvapení... naučil je tančit na jejich oblíbené písničky.Po krátkém občerstvení nastala velká sláva. Za zvuku slavnostních fanfár a olympijské hymny děti nastoupily do čtyř netradičních družstev - Koťátka, Veverky, Včelky a Myšky :-) Každé družstvo v čele se svou vlastní lajkou vyrazilo hrdě vstříc jednotlivým disciplínám. Ničeho jsme se nezalekli a s velkým nadšením a odhodláním jsme zdolávali jednotlivé úseky... na úvod nás čekal tradiční běh na 5 000 metrů (v přepočtu to znamenalo 3x oběhnout malou tělocvičnu), poté skok daleký, skok vysoký (některým se podařil také skok široký, za což si účastníci vysloužili zvláštní sympatie u poroty) dále překážkový běh či tradiční vrh gumovou koulí a hod oštěpem bez hrotu :-) Odborná porota, složená z pedagogického kolektivu MŠ, všechny výkony bedlivě a s přesností zaznamenávala, zapisovala každý milimetr i vteřinu, přihlédla také k odvaze a nadšení dětí. Po důkladném sečtení všech výsledků bylo rozhodnuto.... věřte tomu nebo ne, zní to velmi překvapivě, ale všichni účastníci dosáhli 100% všech možných bodů a tedy všichni skončili na krásném 1. místě. Po slavnostním vyhlášení a předání zasloužených medailí se tělocvičnou ozývalo nadšené ZDAR, ZDAR, ZDAR!
Fotografie naleznete ve fotogalerii. Záznam ze stanice Polar je přiložen níže.
EXIF [30.11.-0001 00:00:00 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]EXIF [30.11.-0001 00:00:00 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]EXIF [30.11.-0001 00:00:00 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]

Informace pro zákonné zástupce dětí/zápis k předškolnímu vzdělávání 2021/20

Novinky školky

V níže přiloženém dokumentu zákonní zástupci, kteří podali žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022, naleznou podrobné informace k zápisu. Děkujeme za projevenou důvěru.

CHAMELEONI U VČELIČEK

Novinky školky

Prší, prší, jen se leje...
Tak rádi bychom šli do ZOO s naším kamarádem, skřítkem Výletníčkem. A proto, než na nás vykoukne sluníčko a my vyrazíme na výlet, namalovali jsme si pro radost kamarády zvířátka - barevné veselé chameleony. A i když budete hledat, opravdu soustředěně hledat a opět hledat, dva stejné rozhodně nenajdete..... další fotky kouzelných chameleonů naleznete ve fotogalerii :-)
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]

Volné pracovní místo - učitelka MŠ

Novinky školky

Od 1.8.2021 hledá naše mateřská škola posilu do svého týmu a to na pozici učitelky mateřské školy. Uchazeč, uchazečka by měl mít splněnou kvalifikaci ukončeným vzděláním v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika. Výhodou je vzdělání v oblasti speciální pedagogiky se zaměřením na logopedii. Zájemci mohou svůj životopis zaslat na email mateřské školy: skolkabrokr23@raz-dva.cz.

DEN MATEK

Novinky školky

V týdnu 3.-7.5. jsme si s dětmi povídali o těch nejúžasnějších a nejobdivuhodnějších bytostech na světě - o maminkách.
Děti ze všech tříd si připravily pro maminky milé dárečky, které jim na konci týdne s obrovskou láskou předaly. Byly to kytičky, slaďoučká perníková srdíčka, nádherné přívěsky na krk, úchvatné tašky na nákup, svícínky na čajovou svíčku a další. V neděli, právě v Den matek, obdržely maminky dětí od Veverek milé překvapení v podobě zprávy s videem, kde jim děti posílají básničku k jejich svátku.
Všem maminkám přeje kolektiv MŠ Bruntál, Okružní 23 dodatečně jen to nejlepší, hodné a hlavně zdravé děti a spoooooustu lásky. Fotky z tvoření dárečků naleznete ve fotogalerii :-)
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]