Novinky

ze všech kategorí

Jídelníček 28.6.-30.6.2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze najdete jídelníček na aktuální týden :-)

Rozloučení s předškoláky

Novinky školky

Po roce nám opět nastal slavný den.... rozloučení s našimi předškoláky. A jelikož je to den opravdu výjimečný, užili jsme si ho hned od rána. Dopoledne jsme zahájili generální zkouškou připraveného programu, po ní následovala svačinka u slavnostně prostřených stolů. Po přípitku dětským šampusem jsme si pochutnali na výborné buchtě, kterou nám upekly naše paní kuchařky. Když jsme si odpočinuli po vydatném obědě, krásně jsme se učesali a oblékli slavnostní oblečení, nastala ta pravá chvíle.... chvíle krásná a tolik dojemná. Děti svým blízkým ukázaly, co si připravily. Holčičky zatančily beruščí taneček s deštníky, kluci zase předvedli pilné mravenečky. Po slavnostním slibu a pasování našich milých předškoláků na školáky na děti čekalo ještě malé překvapení. Společně jsme si vesele zatančili pod vystřelenými konfetami.
Milí předškoláci,
přejeme vám do života spoustu štěstí a chuti poznávat a učit se novým věcem! Nikdy na vás nezapomeneme!

Fotky z rozloučení si můžete prohlédnout ve fotogalerii :-)
EXIF [24.06.2021 16:02:33 | OLYMPUS IMAGING CORP.  E-M10]

Informativní schůzka pro rodiče dětí přijatých na školní rok 2021/2022

Novinky školky

Vážení rodiče,
zveme vás na informativní schůzku, na které se dozvíte informace potřebné k nástupu dětí do mateřské školy. Schůzka proběhne v úterý 29. 6. 2021 v 15.30 hod ve třídě Včeliček. Prosíme rodiče, aby dodržovali platná opatření a při vstupu do mateřské školy měli nasazenou ochranu úst a nosu. Při příchodu je nutné vyplnit čestné prohlášení, ve kterém zaškrtnete zda jste očkován, prodělal Covid-19 či jste absolvoval PCR či antigenní test (viz příloha). Prosíme, aby se schůzky zúčastnil pouze jeden zákonný zástupce a schůzky se neúčastnily děti. Děkujeme za pochopení.

JAK TRÁVÍME LETNÍ DNY

Novinky školky

Po dlouhém čekání jsme se dočkali... Sluníčko nám krásně svítí a my můžeme trávit venku na čerstvém vzduchu mnohem více času... Jak si tyto slunečné dny užíváme si můžete prohlédnout ve fotogalerii :-)
EXIF [21.06.2021 10:35:20 | Xiaomi Mi A3]

JÍDELNÍČEK 21.-25.6.2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze najdete jídelníček na aktuální týden :-)

Výlet Veverek

Novinky školky

V pondělí 14.6.2021 se třída Veverek vypravila za dobrodružstvím a navštívila FARMU U STROMOVOUSE. Jak se jim výlet vydařil se můžete podívat ve fotogalerii :-)

JÍDELNÍČEK 14.6. - 18.6.2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze najdete aktuální jídelníček.

Pyžamový bál u VEVEREK

Novinky školky

Minulý týden jsme si s dětmi povídali na téma CO DĚLÁME CELÝ DEN. Proto jsme se všichni domluvili, že si poslední den před víkendem zpestříme. Uspořádali jsme pyžamový bál. V pátek ráno tak přicházely do třídy děti i paní učitelky v parádních pyžámkách. Po svačině jsme si nejprve zatančili při písničkách z večerníčků, potom jsme si vzali barevné polštářky, na kterých se děti pohodlně uvelebily. Poté si děti samy vybraly dvě pohádky - O Racochejlovi a Maxipsa Fíka. Skoro nás uspaly, tak jsme si trošku ZDŘÍMLI. Najednou vzduchem letěl polštářek a nastala polštářová bitva. Nakonec jsme se protáhli, popřáli si dobré ráno, převlékli jsme se a vyrazili na zahradu.

Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze naleznete seznam přijatých dětí. Všem rodičům děkujeme za projevenou důvěru.

Jídelníček 7.-11.6.2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze naleznete jídelníček na aktuální týden.

Pozvánka k zápisu do zuš

Novinky školky

ZUŠ Krnov zve rodiče a děti od 5 let k zápisu do oborů literárně dramatického, výtvarného a hudebního. Výuka probíhá na ZŠ Cihelní v Bruntále. Bližší informace naleznete v příloze.

Den dětí v MŠ

Novinky školky

Byl pátek 4.6.2021, sluníčko krásně svítilo a do školky postupně přicházely berušky, broučci, motýlci, mravenečci a dokonce i pavoučci. Všichni společně jsme totiž chtěli oslavit Den dětí, který nesl název CO SE DĚJE V TRÁVĚ...A že se také děly věci?! Nejprve jsme se na naší krásné louce pozdravili a společně jsme si zatančili. Připraveny byly různé soutěže - děti hledaly pro motýlky stejně barevné kytičky, skládaly plástve pro včeličky, počítaly beruškám tečky, přeskakovaly kytičky, přenášely med, foukaly do květinek a také prolézaly tunely jako žížalky. Všude bylo plno smíchu a veselí. Když se nám podařilo všechny úkoly splnit, dostaly děti sladkou odměnu - zmrzlinu. Domů si pak ještě odnášely balíčky plné dobrot a ovoce...Na závěr jsme si vesele zatancovali a slíbili si, že se příští rok na naší krásné zahradě opět sejdeme...Fotky z krásného dopoledne najdete ve fotogalerii.
EXIF [04.06.2021 08:50:26 | OLYMPUS IMAGING CORP.  E-M10]EXIF [04.06.2021 09:38:03 | OLYMPUS IMAGING CORP.  E-M10]EXIF [04.06.2021 09:47:52 | OLYMPUS IMAGING CORP.  E-M10]

Den dětí plný her v parku

Novinky školky

Den dětí by měl být vždy dnem plným radosti a dětského smíchu. To se v naší školce povedlo. Středisko volného času Bruntál letos propojilo DEN DĚTÍ se SVĚTOVÝM DNEM HER a připravilo pro děti dopoledne plné her a zábavy v městském parku. Děti si po skupinkách prošly připravená stanoviště a zažily spoustu legrace. Vyzkoušely si například střelbu ze vzduchovky, jízdu na koloběžkách, shazování plechovek, bosou nohou přešly přes hmatový chodník, házely kroužky na plameňáka, vystřelily si z pistole NERF, pohladily si králíčky a morčátka ze stanice přírodovědců a spoustu dalších krásných aktivit. Po nasbírání potřebných razítek děti dostaly zaslouženou sladkou odměnu a s úsměvem na rtech se vydaly zpět na cestu do mateřské školy, kde už na ně čekal vynikající oběd... zeptejte se dětí :-) Fotky z celé akce naleznete ve fotogalerii :-)
EXIF [01.06.2021 09:00:34 | OLYMPUS IMAGING CORP.  E-M10]EXIF [01.06.2021 09:07:57 | OLYMPUS IMAGING CORP.  E-M10]EXIF [01.06.2021 10:09:21 | OLYMPUS IMAGING CORP.  E-M10]EXIF [01.06.2021 09:41:53 | OLYMPUS IMAGING CORP.  E-M10]

Fotím, fotíš, fotíme

Novinky školky

Ve čtvrtek 27.5.2021 proběhl v naší MŠ projektový den FOTÍM, FOTÍŠ, FOTÍME. V rámci tohoto projektového dopoledne proběhlo také fotografování tříd. Pan fotograf Kaštyl seznámil děti s technikou potřebnou k fotografování, děti si mohly vyzkoušet, jaké to je, stát se profesionálním fotografem, jak těžký je fotoaparát, naučily se používat blesk, také se mohly vzájemně vyfotit... Na závěr pan fotograf dětem zodpověděl všechny dotazy. Dozvěděli jsme se tak například, kdo a proč se fotí nejobtížněji, kdy je třeba používat blesk apod. Děkujeme za novou zkušenost! Fotky naleznete ve fotogalerii...
EXIF [27.05.2021 08:38:53 | Xiaomi Mi A3]EXIF [27.05.2021 08:39:31 | Xiaomi Mi A3]

Sportovní olympiáda

Novinky školky


V úterý 25.5.2021 byl zcela výjimečný den.... ve školce zavládlo nezvyklé ticho.... a důvod byl jasný. Děti ze všech tříd se společně vydaly do tělocvičny ZŠ Okružní, kde si užily úžasnou sportovní olympiádu. Hned na úvod nás přivítal vzácný host, pan učitel Jarda, který měl pro děti připravené překvapení... naučil je tančit na jejich oblíbené písničky.Po krátkém občerstvení nastala velká sláva. Za zvuku slavnostních fanfár a olympijské hymny děti nastoupily do čtyř netradičních družstev - Koťátka, Veverky, Včelky a Myšky :-) Každé družstvo v čele se svou vlastní lajkou vyrazilo hrdě vstříc jednotlivým disciplínám. Ničeho jsme se nezalekli a s velkým nadšením a odhodláním jsme zdolávali jednotlivé úseky... na úvod nás čekal tradiční běh na 5 000 metrů (v přepočtu to znamenalo 3x oběhnout malou tělocvičnu), poté skok daleký, skok vysoký (některým se podařil také skok široký, za což si účastníci vysloužili zvláštní sympatie u poroty) dále překážkový běh či tradiční vrh gumovou koulí a hod oštěpem bez hrotu :-) Odborná porota, složená z pedagogického kolektivu MŠ, všechny výkony bedlivě a s přesností zaznamenávala, zapisovala každý milimetr i vteřinu, přihlédla také k odvaze a nadšení dětí. Po důkladném sečtení všech výsledků bylo rozhodnuto.... věřte tomu nebo ne, zní to velmi překvapivě, ale všichni účastníci dosáhli 100% všech možných bodů a tedy všichni skončili na krásném 1. místě. Po slavnostním vyhlášení a předání zasloužených medailí se tělocvičnou ozývalo nadšené ZDAR, ZDAR, ZDAR!
Fotografie naleznete ve fotogalerii. Záznam ze stanice Polar je přiložen níže.
EXIF [30.11.-0001 00:00:00 | OLYMPUS IMAGING CORP.  E-M10]EXIF [30.11.-0001 00:00:00 | OLYMPUS IMAGING CORP.  E-M10]EXIF [30.11.-0001 00:00:00 | OLYMPUS IMAGING CORP.  E-M10]