Novinky

ze všech kategorí

Divadelní představení - stonožka

Novinky školky

Dne 23.6.2022 v 8.30 půjdeme s dětmi do divadla na pohádku 101 dalmatinů v podání taneční skupiny Stonožka.
Prosíme o vhodné oblečení do divadla a PŘÍCHOD DO MŠ NEJPOZDĚJI V 7.45.
Na představení vybíráme 60 Kč.
Děkujeme

Jídelníček 13.-17.6.2022

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze najdete jídelníček na aktuální týden...

Návštěva u hasičů

Novinky školky

Hasiči jedou, stříkačku vezou... Ale nevezou, nevezou. Dnes už mají velká moderní a dobře vybavená auta.
Děti od Koťátek a Včeliček se ve čtvrtek 9.6.2022 byly podívat u dobrovolného hasičského sboru v Bruntále, na Partyzánské ulici.
Po příchodu k požární zbrojnici jsme zazvonili na zvonek a za chvíli se před námi otevřela obrovská vrata a za nimi jsme už zblízka uviděli - hasičské krasavce -. Všem dětem se rozzářily oči a už se na naše hasiče sypaly otázky. Prohlédli jsme si vybavení aut a také oblečení, které se používá při požáru. Jeden z hasičů nám toto oblečení předvedl sám na sobě, včetně dýchacího přístroje. Také nám ukázali, jak se vyhlašuje požární poplach - samozřejmě dnes jen cvičný.
Děti byly moc všímavé a pozorné a za odměnu dostaly omalovánky, které si naši hasiči sami nakreslili a vytiskli.
Rozloučili jsme se se slibem, že nás přijdou navštívit do naší školky...
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]

Rozloučení s předškoláky

Novinky školky

Bylo, nebylo... pohádka nám končí...

Srdečně vás zveme na slavnostní a neopakovatelné ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY, které se bude konat ve čtvrtek 23.6.2022 v 15.30 na zahradě MŠ.

Jedna pohádka nám končí, další pohádka začne opět 1.9.2022 :-)
Těšíme se na vás!

Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání - oznámení rozhodnutí

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze naleznete rozhodnutí o přijetí dětí k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2022/2023.
Ve dnech 27., 28., 29. 6. 2022 od 15.00 - 16.15 hod zveme rodiče s novými dětmi na návštěvu mateřské školy. Děti se seznámí s prostředím třídy Koťat, rodiče vyplní potřebnou dokumentaci a rádi vám zodpovíme vaše dotazy.
Těšíme se na vás.

Návštěva divadla

Novinky školky

V úterý 7.6.2022 navštívily děti Městské divadlo v Bruntále, kde vystoupili žáci Základní školy AMOS s autorským představením ZOOLOGICKÁ ZAHRADA. Děti si pohádkové vystoupení propojené anglickými písničkami velmi užily. Děkujeme za pozvání!

Změna úplaty za předškolní vzdělávání od 1. 9.2022

Novinky školky

Vážení rodiče,
od 1. 9. 2022 dochází ke změně výše úplaty za předškolní vzdělávání. Více informací naleznete v přiloženém dokumentu.

Divadlo 7.6.2022

Novinky školky

Vážení rodiče,
v úterý 7.6.2022 jdeme s dětmi na představení do divadla. Přiveďte, prosím, děti do mateřské školy nejpozději v 8 hodin! Svačinka bude pro děti připravena od 7.30....

Jídelníček 6.-10.6.2022

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze naleznete jídelníček na aktuální týden...

Úplata za předškolní vzdělávání - prázdninový provoz

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze naleznete informace o stanovení výše úplaty za předškolní vzdělávání v období červenec, srpen 2022 - prázdninový provoz.
Platba školného a stravného v období prázdninového provozu bude vybírána v hotovosti a to první den nástupu do mateřské školy v kanceláři vedoucí školní jídelny.

Den dětí

Novinky školky

Děti jsou radost, děti jsou náš nejcennější poklad, děti nám dokáží vykouzlit úsměv na tváři pouhým pohledem.... Kdo víc by si tedy zasloužil prožít báječný den plný smíchu a radosti než naše milované děti...
V úterý 31.5.2022 jsme slavnostně nastoupili na zahradu plnou našich rodičů, sourozenců a dalších blízkých za doprovodu písničky CESTOVATELSKÁ. Jak již písnička napověděla, vydali jsme se na pomyslnou cestu po celém světě. Každá třída se přeměnila v obyvatele různých kontinentů. Jako první vystoupily s krásným domorodým tancem Koťátka, v kostýmech afrických černoušků. Následoval klokaní taneček v podání dětí ze třídy Veverek, náladu všem přihlížejícím rozproudily Myšky se svým indiánským tancem a vystoupení završily Včelky se svým orientálním tancem. Po bouřlivém potlesku se o zábavu postarali tanečníci ze souboru STONOŽKA, kteří předvedli své umění a dokonce zapojili do tance naše děti. Poté nastal čas plnění úkolů na připravených stanovištích - Ulov rybku, Rýžová stezka, Klokaní dráha, Jízda na divokém koni, Hod kokosem a Bubnuj podle afrického náčelníka. Děti dostaly kartičky se symboly stanovišť a společně s rodiči začali plnit jeden úkol za druhým. Za splnění všech disciplín získaly sladkou odměnu - nanuk a pitíčko. Poté už následovala volná zábava. Děti měly možnost si zaskákat na skákacím hradu, ochutnat cukrovou vatu, domácí langoš, rodiče si pochutnali na domácích frgálech nebo čepované malinovce.
Celé odpoledne se neslo v duchu skvělé nálady a smíchu a my už se všichni těšíme na další společnou akci :-)
EXIF [31.05.2022 15:17:50 | NIKON CORPORATION NIKON D3500]

Vycházka za zvířátky

Novinky školky

Byla jedna procházka a na konci otázka: Jaké je to zvířátko, co uvidím zakrátko?
Poznávat zvířátka se Včelky vydaly v úterý 31.5.2022 hned po svačince. Ve středisku volného času nás přivítala paní Rozprýmová a pejsek Bibi a společně nás zavedli do - malého světa zvířátek. Některé děti se zpočátku ostýchaly a trošku se i bály, ale pak si dodaly odvahu a dokonce měly i hada na krku - samozřejmě pod pečlivým dohledem paní Rozprýmové, které pomáhal náš Honzík M., protože navštěvuje přírodovědný kroužek a je velmi šikovný. Zvířátkům jsme jako odměnu donesli nasušené pečivo. Děti byly nadšené a slíbily, že se ještě někdy přijdou za zvířátky podívat.
Děkujeme tímto paní Rozprýmové i pejskovi Bibi - haf haf!!!
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]

Jídelníček 30.5.-3.6.2022

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze najdete jídelníček na aktuální týden....

Kouzelník v mš

Novinky školky

Ve čtvrtek 26.5.2022 navštívil naší školku kouzelník Aleš Krejčí. Tolik legrace a smíchu jsme dlouho nezažili :-) Kouzelník nám předvedl nepřekonatelné vystoupení, na které nikdy nezapomeneme. Děti se smály, pomáhaly kouzelníkovi s kouzly a naučily se různé triky, jako například čarovat kouzelnou hůlkou, posílat na dálku červený míček nebo vystřelit šátek přímo do krabičky.... už teď se těšíme na příští vystoupení....
EXIF [26.05.2022 08:36:45 | NIKON CORPORATION NIKON D3500]

Plavecký výcvik

Novinky školky

V posledních týdnech proběhl plavecký výcvik našich předškoláků pod vedením paní učitelky Věrky a paní učitelky Leničky. Děti si výcvik velice užily.... seznámily se s vodou, naučily se potápět, foukat do vody, ke hrám ve vodě využívaly různé pomůcky a užily si spoustu legrace. Nejdůležitější bylo, že se děti přestaly bát vody a moc se těšily na další radovánky ve vodě. Děti si užily také relaxační chvilky ve vířivce a některé se dokonce osmělily natolik, že si vyzkoušely plavání v hluboké vodě. Odměnou dětem byla jízda na tobogánu společně s paní učitelkou, mokré vysvědčení a sladká dobrota. Těšíme se na další rok a nové zážitky :-)