Novinky

ze všech kategorí

Myšky v parku

Novinky školky

V úterý si Myšky udělaly bezva den.... vydali jsme se do parku za zábavou. Hned u vstupní brány na nás čekal tajemný dopis s instrukcemi a mapou! Začali jsme tedy plnit jednotlivé úkoly - zatančili jsme si společně na veselé písničky, malovali jsme na chodník vodou a pozorovali, jak obrázky mizí, z přírodnin jsme společně poskládali veliké sluníčko, ozdobili jsme chodník kresbami křídou a zazpívali kolemjdoucím naší třídní písničku. Během plnění úkolů jsme si v trávě pochutnali na výborných muffinách.... největší a také nejsladší odměnou nám byla točená zmrzlina :-)
EXIF [29.06.2021 11:06:01 | Xiaomi Mi A3]

Veverky na zámku

Novinky školky

Veverky se nemohou dočkat prázdnin.... aby navodily tu správnou letní náladu, vydaly se na prohlídku bruntálského zámku...Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii :-)
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]

Jídelníček 28.6.-30.6.2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze najdete jídelníček na aktuální týden :-)

Rozloučení s předškoláky

Novinky školky

Po roce nám opět nastal slavný den.... rozloučení s našimi předškoláky. A jelikož je to den opravdu výjimečný, užili jsme si ho hned od rána. Dopoledne jsme zahájili generální zkouškou připraveného programu, po ní následovala svačinka u slavnostně prostřených stolů. Po přípitku dětským šampusem jsme si pochutnali na výborné buchtě, kterou nám upekly naše paní kuchařky. Když jsme si odpočinuli po vydatném obědě, krásně jsme se učesali a oblékli slavnostní oblečení, nastala ta pravá chvíle.... chvíle krásná a tolik dojemná. Děti svým blízkým ukázaly, co si připravily. Holčičky zatančily beruščí taneček s deštníky, kluci zase předvedli pilné mravenečky. Po slavnostním slibu a pasování našich milých předškoláků na školáky na děti čekalo ještě malé překvapení. Společně jsme si vesele zatančili pod vystřelenými konfetami.
Milí předškoláci,
přejeme vám do života spoustu štěstí a chuti poznávat a učit se novým věcem! Nikdy na vás nezapomeneme!

Fotky z rozloučení si můžete prohlédnout ve fotogalerii :-)
EXIF [24.06.2021 16:02:33 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]

Informativní schůzka pro rodiče dětí přijatých na školní rok 2021/2022

Novinky školky

Vážení rodiče,
zveme vás na informativní schůzku, na které se dozvíte informace potřebné k nástupu dětí do mateřské školy. Schůzka proběhne v úterý 29. 6. 2021 v 15.30 hod ve třídě Včeliček. Prosíme rodiče, aby dodržovali platná opatření a při vstupu do mateřské školy měli nasazenou ochranu úst a nosu. Při příchodu je nutné vyplnit čestné prohlášení, ve kterém zaškrtnete zda jste očkován, prodělal Covid-19 či jste absolvoval PCR či antigenní test (viz příloha). Prosíme, aby se schůzky zúčastnil pouze jeden zákonný zástupce a schůzky se neúčastnily děti. Děkujeme za pochopení.

JAK TRÁVÍME LETNÍ DNY

Novinky školky

Po dlouhém čekání jsme se dočkali... Sluníčko nám krásně svítí a my můžeme trávit venku na čerstvém vzduchu mnohem více času... Jak si tyto slunečné dny užíváme si můžete prohlédnout ve fotogalerii :-)
EXIF [21.06.2021 10:35:20 | Xiaomi Mi A3]

JÍDELNÍČEK 21.-25.6.2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze najdete jídelníček na aktuální týden :-)

Výlet Veverek

Novinky školky

V pondělí 14.6.2021 se třída Veverek vypravila za dobrodružstvím a navštívila FARMU U STROMOVOUSE. Jak se jim výlet vydařil se můžete podívat ve fotogalerii :-)

JÍDELNÍČEK 14.6. - 18.6.2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze najdete aktuální jídelníček.

Pyžamový bál u VEVEREK

Novinky školky

Minulý týden jsme si s dětmi povídali na téma CO DĚLÁME CELÝ DEN. Proto jsme se všichni domluvili, že si poslední den před víkendem zpestříme. Uspořádali jsme pyžamový bál. V pátek ráno tak přicházely do třídy děti i paní učitelky v parádních pyžámkách. Po svačině jsme si nejprve zatančili při písničkách z večerníčků, potom jsme si vzali barevné polštářky, na kterých se děti pohodlně uvelebily. Poté si děti samy vybraly dvě pohádky - O Racochejlovi a Maxipsa Fíka. Skoro nás uspaly, tak jsme si trošku ZDŘÍMLI. Najednou vzduchem letěl polštářek a nastala polštářová bitva. Nakonec jsme se protáhli, popřáli si dobré ráno, převlékli jsme se a vyrazili na zahradu.

Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze naleznete seznam přijatých dětí. Všem rodičům děkujeme za projevenou důvěru.

Jídelníček 7.-11.6.2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze naleznete jídelníček na aktuální týden.

Pozvánka k zápisu do zuš

Novinky školky

ZUŠ Krnov zve rodiče a děti od 5 let k zápisu do oborů literárně dramatického, výtvarného a hudebního. Výuka probíhá na ZŠ Cihelní v Bruntále. Bližší informace naleznete v příloze.

Den dětí v MŠ

Novinky školky

Byl pátek 4.6.2021, sluníčko krásně svítilo a do školky postupně přicházely berušky, broučci, motýlci, mravenečci a dokonce i pavoučci. Všichni společně jsme totiž chtěli oslavit Den dětí, který nesl název CO SE DĚJE V TRÁVĚ...A že se také děly věci?! Nejprve jsme se na naší krásné louce pozdravili a společně jsme si zatančili. Připraveny byly různé soutěže - děti hledaly pro motýlky stejně barevné kytičky, skládaly plástve pro včeličky, počítaly beruškám tečky, přeskakovaly kytičky, přenášely med, foukaly do květinek a také prolézaly tunely jako žížalky. Všude bylo plno smíchu a veselí. Když se nám podařilo všechny úkoly splnit, dostaly děti sladkou odměnu - zmrzlinu. Domů si pak ještě odnášely balíčky plné dobrot a ovoce...Na závěr jsme si vesele zatancovali a slíbili si, že se příští rok na naší krásné zahradě opět sejdeme...Fotky z krásného dopoledne najdete ve fotogalerii.
EXIF [04.06.2021 08:50:26 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]EXIF [04.06.2021 09:38:03 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]EXIF [04.06.2021 09:47:52 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]

Den dětí plný her v parku

Novinky školky

Den dětí by měl být vždy dnem plným radosti a dětského smíchu. To se v naší školce povedlo. Středisko volného času Bruntál letos propojilo DEN DĚTÍ se SVĚTOVÝM DNEM HER a připravilo pro děti dopoledne plné her a zábavy v městském parku. Děti si po skupinkách prošly připravená stanoviště a zažily spoustu legrace. Vyzkoušely si například střelbu ze vzduchovky, jízdu na koloběžkách, shazování plechovek, bosou nohou přešly přes hmatový chodník, házely kroužky na plameňáka, vystřelily si z pistole NERF, pohladily si králíčky a morčátka ze stanice přírodovědců a spoustu dalších krásných aktivit. Po nasbírání potřebných razítek děti dostaly zaslouženou sladkou odměnu a s úsměvem na rtech se vydaly zpět na cestu do mateřské školy, kde už na ně čekal vynikající oběd... zeptejte se dětí :-) Fotky z celé akce naleznete ve fotogalerii :-)
EXIF [01.06.2021 09:00:34 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]EXIF [01.06.2021 09:07:57 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]EXIF [01.06.2021 10:09:21 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]EXIF [01.06.2021 09:41:53 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]