Novinky

ze všech kategorí

Fotím, fotíš, fotíme

Novinky školky

Ve čtvrtek 27.5.2021 proběhl v naší MŠ projektový den FOTÍM, FOTÍŠ, FOTÍME. V rámci tohoto projektového dopoledne proběhlo také fotografování tříd. Pan fotograf Kaštyl seznámil děti s technikou potřebnou k fotografování, děti si mohly vyzkoušet, jaké to je, stát se profesionálním fotografem, jak těžký je fotoaparát, naučily se používat blesk, také se mohly vzájemně vyfotit... Na závěr pan fotograf dětem zodpověděl všechny dotazy. Dozvěděli jsme se tak například, kdo a proč se fotí nejobtížněji, kdy je třeba používat blesk apod. Děkujeme za novou zkušenost! Fotky naleznete ve fotogalerii...
EXIF [27.05.2021 08:38:53 | Xiaomi Mi A3]EXIF [27.05.2021 08:39:31 | Xiaomi Mi A3]

Sportovní olympiáda

Novinky školky


V úterý 25.5.2021 byl zcela výjimečný den.... ve školce zavládlo nezvyklé ticho.... a důvod byl jasný. Děti ze všech tříd se společně vydaly do tělocvičny ZŠ Okružní, kde si užily úžasnou sportovní olympiádu. Hned na úvod nás přivítal vzácný host, pan učitel Jarda, který měl pro děti připravené překvapení... naučil je tančit na jejich oblíbené písničky.Po krátkém občerstvení nastala velká sláva. Za zvuku slavnostních fanfár a olympijské hymny děti nastoupily do čtyř netradičních družstev - Koťátka, Veverky, Včelky a Myšky :-) Každé družstvo v čele se svou vlastní lajkou vyrazilo hrdě vstříc jednotlivým disciplínám. Ničeho jsme se nezalekli a s velkým nadšením a odhodláním jsme zdolávali jednotlivé úseky... na úvod nás čekal tradiční běh na 5 000 metrů (v přepočtu to znamenalo 3x oběhnout malou tělocvičnu), poté skok daleký, skok vysoký (některým se podařil také skok široký, za což si účastníci vysloužili zvláštní sympatie u poroty) dále překážkový běh či tradiční vrh gumovou koulí a hod oštěpem bez hrotu :-) Odborná porota, složená z pedagogického kolektivu MŠ, všechny výkony bedlivě a s přesností zaznamenávala, zapisovala každý milimetr i vteřinu, přihlédla také k odvaze a nadšení dětí. Po důkladném sečtení všech výsledků bylo rozhodnuto.... věřte tomu nebo ne, zní to velmi překvapivě, ale všichni účastníci dosáhli 100% všech možných bodů a tedy všichni skončili na krásném 1. místě. Po slavnostním vyhlášení a předání zasloužených medailí se tělocvičnou ozývalo nadšené ZDAR, ZDAR, ZDAR!
Fotografie naleznete ve fotogalerii. Záznam ze stanice Polar je přiložen níže.
EXIF [30.11.-0001 00:00:00 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]EXIF [30.11.-0001 00:00:00 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]EXIF [30.11.-0001 00:00:00 | OLYMPUS IMAGING CORP.   E-M10]

Informace pro zákonné zástupce dětí/zápis k předškolnímu vzdělávání 2021/20

Novinky školky

V níže přiloženém dokumentu zákonní zástupci, kteří podali žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022, naleznou podrobné informace k zápisu. Děkujeme za projevenou důvěru.

CHAMELEONI U VČELIČEK

Novinky školky

Prší, prší, jen se leje...
Tak rádi bychom šli do ZOO s naším kamarádem, skřítkem Výletníčkem. A proto, než na nás vykoukne sluníčko a my vyrazíme na výlet, namalovali jsme si pro radost kamarády zvířátka - barevné veselé chameleony. A i když budete hledat, opravdu soustředěně hledat a opět hledat, dva stejné rozhodně nenajdete..... další fotky kouzelných chameleonů naleznete ve fotogalerii :-)
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]

Volné pracovní místo - učitelka MŠ

Novinky školky

Od 1.8.2021 hledá naše mateřská škola posilu do svého týmu a to na pozici učitelky mateřské školy. Uchazeč, uchazečka by měl mít splněnou kvalifikaci ukončeným vzděláním v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika. Výhodou je vzdělání v oblasti speciální pedagogiky se zaměřením na logopedii. Zájemci mohou svůj životopis zaslat na email mateřské školy: skolkabrokr23@raz-dva.cz.

DEN MATEK

Novinky školky

V týdnu 3.-7.5. jsme si s dětmi povídali o těch nejúžasnějších a nejobdivuhodnějších bytostech na světě - o maminkách.
Děti ze všech tříd si připravily pro maminky milé dárečky, které jim na konci týdne s obrovskou láskou předaly. Byly to kytičky, slaďoučká perníková srdíčka, nádherné přívěsky na krk, úchvatné tašky na nákup, svícínky na čajovou svíčku a další. V neděli, právě v Den matek, obdržely maminky dětí od Veverek milé překvapení v podobě zprávy s videem, kde jim děti posílají básničku k jejich svátku.
Všem maminkám přeje kolektiv MŠ Bruntál, Okružní 23 dodatečně jen to nejlepší, hodné a hlavně zdravé děti a spoooooustu lásky. Fotky z tvoření dárečků naleznete ve fotogalerii :-)
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]

Stravné a školné za měsíc květen 2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
předpis školného a stravného je pro všechny děti v měsíci květnu stanoven takto:
- školné: 400,- Kč (mimo děti plnící povinné předškolní vzdělávání)
- stravné: 700,- Kč (děti s celodenní docházkou)
Rodiče, kteří si v měsíci březnu a dubnu nepozastavili trvalé platby a jejich dítě mateřskou školu nenavštěvovalo, nechť tak učiní. Následující měsíce budou hrazeny z přeplatku za minulá období.

Provoz mš od 10. 5. 2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
od pondělí 10. 5. 2021 je povolena osobní přítomnost na vzdělávání všech dětí navštěvující mateřskou školu bez povinnosti jejich testování. Stále platí omezení vstupu třetích osob do mateřské školy, proto vás tímto žádám, aby děti přiváděl a vyzvedával vždy jen 1 zákonný zástupce, popřípadě jím pověřená osoba, a v co nejkratším čase od vyzvednutí dítěte společně opustili prostory mateřské školy (budovu i školní zahradu).
Děkujeme za pochopení.

Jídelníček 3.5. - 7.5.2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze naleznete jídelníček na aktuální týden.

Změny povinného testování dětí

Novinky školky

Vážení rodiče,
na základě novely mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k povinnému testování dětí, žáků a studentů ve školách a školských zařízeních se od 3.5.2021 bude u děti v mateřských školách provádět preventivní antigenní test s frekvencí 1x týdně s tím, že test test se provede první den osobní přítomnosti dítěte ve škole v daném týdnu. Nebude-li dítě přítomno v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu.

Jídelníček 26.4. - 30.4. 2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
níže naleznete jídelníček na tento týden.

Informace k nástupu dětí do mš

Novinky školky

Vážení rodiče,
v níže přiloženém dokumentu naleznete souhrnné informace, týkající se režimových opatření v naší mateřské škole a to především pokyny týkající se vstupu dětí a zákonných zástupců do mateřské školy, jejich pohybu v prostorách mateřské školy a dále informace k testování.
Prosíme zákonné zástupce, aby dodržovali mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví a do budovy mateřské školy vstupovali vždy s ochranou dýchacích cest. Totéž platí i pro děti. Děti ochranu dýchacích cest odkládají až při vstupu do třídy. Buďme k sobě ohleduplní.

Přípravná třída ŽŠ Bruntál, Jesenická 10

Novinky školky

Vážení rodiče,
níže zveřejňujeme aktuální informace týkající se přípravné třídy zřízené při Základní škole Bruntál, Jesenická 10.
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]

Jídelníček 12.4. - 16.4.2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze naleznete jídelníček na aktuální týden.

ŠKOLNÉ A STRAVNÉ DUBEN 2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
školné a stravné za měsíc duben 2021 budou hradit pouze děti, které budou MŠ navštěvovat. Ostatní jsou od plateb osvobozeni. Bližší informace naleznete v příloze.