Novinky

ze všech kategorí

SPOLUPRÁCE SE STŘEDISKEM VOLNÉHO ČASU

Novinky školky

Středisko volného času Bruntál nabízí spoustu soutěží, her a úkolů pro děti. Můžete se zapojit také. Sledujte pravidelně webové stránky SVČ www.svcbruntal.cz
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]

NABÍDKA

Novinky školky

Vážení rodiče, pokud nemáte možnost tisku pracovních listů, můžete si přijít v pondělí 8.3.2021 mezi 11. a 13. hodinou do MŠ pro vytištěné materiály. Těšíme se!

INTERAKTIVNÍ PRACOVNÍ UČEBNICE

Novinky školky

Až do 30.4.2021 je k dispozici bezplatný přístup k interaktivní pracovní učebnici ZÁPIS JE TU. Publikace obsahuje základ, který by měl znát každý předškolák, a je pomocníkem v přípravě na blížící se zápis do ZŠ. Pro odkaz bezplatný přístup mi, prosím, napište na náš meil: distancnivyukamsokruzni@seznam.cz

DŮLEŽITÉ INFORMACE pro zákonné zástupce předškoláků

Novinky školky

Upozorňujeme zákonné zástupce, že účast na distanční výuce je pro předškoláky povinná. Prosíme, vytiskněte si pracovní listy. Hotové úkoly můžete naskenovat, případně vyfotit do mobilu a poslat na e-mail distancnivyukamsokruzni@seznam.cz. Do zprávy prosím napište jméno dítěte a třídu, kterou navštěvuje. Posílat můžete také fotky různých činností, tvoření dítěte, co se vám podařilo, s čím dítě pomáhalo apod. Na tento e-mail se můžete také obracet se svými dotazy, náměty. Pokud nemáte možnost tisku, napište a domluvíme se. Děkujeme a těšíme se na zpětnou vazbu :-)

Distanční vzdělávání 1.-5.3.2021

Novinky školky

Vážení rodiče, milé děti, opět jsme se ocitli v nelehké situaci, ovšem nezoufejme! Společně vše zvládneme! Jelikož se blíží období zápisů do ZŠ, nabízíme Vám materiály a náměty k činnostem vhodných právě k přípravě dítěte na vstup do základní školy. Úkoly volíme v zábavné a pro dítě zajímavé formě. Prosíme, pracujte vždy s radostí, dítě motivujte, aby se do školy těšilo... nikdy by nemělo dělat pracovní listy za trest... Přečtěte si prosím nejdříve INSTRUKCE k distančnímu vzdělávání.

Rozhodnutí vlády - uzavření mš od 1. 3. 2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
na základě Usnesení vlády České republiky ze dne 26. února 2021 č. 200 o přijetí krizového opatření, se omezuje provoz mateřských škol. Z rozhodnutí vlády ČR dochází k uzavření všech mateřských, základních a středních škol od 1.3 - 27.3. 2021. Více informací k provozu škol v tomto období naleznete v přiloženém souboru níže. Zde naleznete také informace týkající se ošetřovného.

Jídelníček 22. - 26. 2. 2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze naleznete jídelníček na aktuální týden.

KARNEVAL

Novinky školky

Dneska máme velký bál, hurá, je tu karneval!!!Na tom bále společně, je nám všem moc báječně....Ve čtvrtek 18.2.2021 bylo v naší školce opravdu veselo. A to hned od rána. Celá školka se náhle proměnila v pohádkové místo plné kouzelných bytostí. Kde jinde bychom mohli spatřit krásnou princeznu vedle bagristy, motýlky s roboty, piráty ruku v ruce s andílky nebo dokonce Batmana se Zvonilkou. Prostě paráda! Karnevalová hudba se linula ze všech tříd. Společné tančení a řádění nebralo konce. Samozřejmě nám po takovém výkonu vyhládlo a nezbývalo, než se pořádně posilnit. Po výborné svačince se všechny masky předvedly v promenádě a začala další zábava... soutěžení. Koťátka například prohazovala balonky klaunovým břichem, Veverky zase nosily koblihy do připravovaného košíku, skládaly puzzle klauna a kreslily na interaktivní tabuli. Myšky foukaly do peříček, házely chrastítky nebo si nožičkami přendávaly balonky. Včelky zase skládaly klauna z vršků, zdolávaly překážkovou dráhu a hádaly karnevalové hádanky. Třeničkou na dortu se ve všech třídách stala všemi oblíbená hra s nafukovacími balonky.
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]
EXIF [18.02.2021 08:55:57 | HUAWEI LLD-L31]

Jídelníček 15. - 19. 2. 2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze naleznete jídelníček na aktuální týden.

Karneval v mateřské škole

Novinky školky

Milé děti,
všechny vás zveme na karnevalové rejdění, které se uskuteční v naší mateřské škole ve čtvrtek 18. 2. 2021 v dopoledních hodinách. Čeká na vás spousta zábavy, karnevalového dovádění v maskách, soutěže na třídách a bude připraven i fotokoutek. Prosíme rodiče, aby dětem na tento den připravili masky. Předem děkujeme za spolupráci.

Jídelníček 1. 2. - 5. 2. 2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze naleznete jídelníček na tento týden.

POHÁDKOVÉ SNĚNÍ U VČELEK

Novinky školky

Kde bylo, tam bylo... ve třídě u Včelek bylo jako mávnutím kouzelného proutku pohádkově. Dětem již delší dobu chybí divadelní představení a proto se rozhodly, že si své nejoblíbenější pohádky zahrají samy. Den co den jsme tak mohli ve třídě potkávat prasátka, kůzlátka či dokonce dědečka i se všemi jeho pomocníky, bez nichž by se jistě neobešel při tahání řepy. A tak se zrodily POHÁDKY OD VČELEK. Pohádkové snění se nám vydařilo a my teď máme třídu plnou malých, ale velmi šikovných herců. Na tyto úžasné dny nám navíc zůstane milá vzpomínka. Děti si nakreslily vlastní knížky se známými a tolik oblíbenými pohádkami. Pak zazvonil zvonec a pohádkovému snění u Včelek je konec.... Nebo není?
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]

MALOVÁNÍ DO SNĚHU

Novinky školky

Třída Myšek a Včelek si dnes hezky zpříjemnila pobyt venku. Trošku jsme si pohráli s barvičkami a rozveselili naši bílou školní zahradu. Pomocí barviček, štětců a s velkým nadšením jsme si krásně pomalovali sněhovou pokrývku nedaleko vstupu do školky. Podívejte se ve fotogalerii, jak se nám naše díla povedla!
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]

V PARKU ZA PTÁČKY

Novinky školky

Děti ze tříd Veverek a Včelek se společně vydaly na procházku do parku za ptáčky. Výprava byla úspěšná, viděli jsme spoustu různých ptáčků a poslouchaly jejich nádherný zpěv. Velmi krásným zjištěním bylo, že se ptáčci umí mezi sebou vzájemně dorozumívat. Děti si také všimly velkého množství ptačích budek. Představte si, napočítaly jich 16! To je spousta domečků. Už se moc těšíme na další výlet do parku, třeba obdivovat jarní květinky, které se na nás brzy usmějí ze sněhové pokrývky...
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]

Jídelníček 25.1. - 29.1. 2021

Novinky školky

Vážení rodiče,
v příloze naleznete aktuální jídelníček.