Novinky

ze všech kategorí

Zajištění pitného režimu

Novinky školky

Vážení rodiče,
z důvodů zvýšených hygienických opatření vás prosíme, přineste dětem plastové uzavíratelné lahve. Ty budou využívány k zajištění pitného režimu v průběhu celého dne.
Děkujeme za spolupráci a pochopení.

Informace o výši úplaty za předškolní vzdělávání v měsíci květnu 2020

Novinky školky

Vážení rodiče,
z důvodu uzavření MŠ do 24. 5. 2020 stanovila ředitelka mateřské školy výši úplaty za předškolní vzdělávání v měsíci květnu na 100,- Kč.
Od znovuotevření mateřské školy 25. 5. 2020 jsou zákonní zástupci zapsaných dětí k předškolnímu vzdělávání (kromě dětí osvobozených od úplaty za předškolní vzdělávání) povinni hradit školné, i když jejich děti mateřskou školu nebudou navštěvovat.

Co děláme celý den

Novinky školky

Milé děti,
v přílohách naleznete pár nápadů a omalovánek k tématu Co děláme celý den.

Pondělí 25.5.2020 znovuotevření mateřské školy

Novinky školky

Vážení rodiče,
v pondělí 25. 5. 2020 otevíráme znovu naši mateřskou školu. Informace pro rodiče (opatření) naleznete v příloze. Při nástupu do mateřské školy musí zákonný zástupce podepsat Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění a o seznámení se s informacemi o osobách s rizikovými faktory, ke kterým patří dítě nebo kterákoli osoba žijící s dítětem ve společné domácnosti (naleznete také v příloze). V případě nepodepsání tohoto prohlášení, nebude možné dítě přijmout do školky.

Mateřská škola v provozu od 25. 5. 2020

Novinky školky

Vážení rodiče,
naše mateřská škola bude znovu v provozu od 25. 5. 2020, další informace naleznete na stránkách www.mubruntal.cz. Konkrétní pokyny a potřebné dokumenty k vyplnění před nástupem vašeho dítěte do mateřské školy budou vyvěšeny co nejdříve. Děkujeme za trpělivost a pochopení.

Prázdnivový provoz - žádosti o umístění v náhradní mateřské škole

Novinky školky

Vážení rodiče,
v případě uzavření provozu kmenové mateřské školy zřizované Městem Bruntál v období hlavních prázdnin, máte možnost dočasného umístění dítěte v jiné mateřské škole zřizované Městem Bruntál s otevřeným provozem. V příloze najdete Rozpis provozu mateřských škol zřizovaných Městem Bruntál v období hlavních prázdnin 2020 a Žádost o přijetí dítěte do mateřské školy v době uzavření kmenové MŠ. Tyto doklady: žádost a kopii evidenčního listu předejte elektronicky nebo písemnou formou ředitelce náhradní mateřské školy v termínu od 4. 5. 2020 - 29. 5. 2020. informace o umístění v náhradní mateřské škole se dozvíte v kmenové MŠ nejpozději 12. 6. 2020.

Výstavka zeměkoulí

Novinky školky

Milé děti,
v průběhu předminulého týdne jste nám měly kreslit Zeměkouli a obrázky zaslat na email. Všem pilňáskům moc děkujeme a v příloze se můžete podívat, jak se vám to podařilo.
EXIF [01.01.1970 01:00:00 | ]

Rodokmen rodiny

Novinky školky

Milé děti,
poproste své rodiče nebo prarodiče, aby ti pomohli vyplnit rodokmen tvé rodiny, všechny členy nakresli do jednotlivých okének. V příloze najdete také básničku pro maminku, můžete si ji společně přečíst a třeba se ji i naučit.

Svátek matek

Novinky školky

Druhá květnová neděle, je vždy dnem, kdy všechny maminky slaví svátek. Proto se celý tento týden budeme věnovat maminkám a rodině. V přílohách naleznete omalovánky, které si můžete vymalovat, třeba jen tak a nebo pro radost mamince.

Zápis do mateřské školy

Novinky školky

Vážení rodiče,
zápis dětí do mateřské školy pro školní rok 2020/2021 probíhá ve dnech 2. - 16. 5. 2020. Zápisy proběhnou bez osobní přítomnosti dětí a zákonných zástupců v mateřské škole.
ŽÁDOST JE MOŽNO ZASLAT NÁSLEDUJÍCÍMI ZPŮSOBY:
- do datové schránky školy: aa283qy,
- emailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email!)
- poštou na adresu mateřské školy: Mateřská škola Bruntál, Okružní 23, 792 01 Bruntál,
- osobní podání: po předchozí telefonické domluvě ve dnech: 13. a 14. 5. 2020 v čase od 10.00 - 15.00 hod (tel. 420702217224).
Více informací naleznete níže. Pořadí podání žádosti nemá vliv na rozhodnutí o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání.

Broučci a berušky

Novinky školky

Tématem tohoto týdne jsou broučci a berušky, pojďte si s nimi maličko pohrát, možná se něco i naučit a nebo si třeba jen zazpívat :-).

Úplata za stravné a předškolní vzdělávání v měsíci dubnu 2020

Novinky školky

Vážení rodiče,
vzhledem k tomu, že mateřská škola je v měsíci dubnu uzavřena, neplaťte školné ani stravné! Pokud jste již zaplatili, budou vám přeplatky převedeny na následující měsíce nebo vráceny. Děkujeme za pochopení.

Namaluj zeměkouli

Novinky školky

Milé děti,
pro dnešní den jsme si pro vás připravili malý úkol. Podívejte se na obrázky zeměkoule (v knihách, encyklopediích, atlasech, na internetu) a pak ji dle své fantazie překreslete (fixami, pastelkami, vodovými barvami, temperami, čímkoliv). Obrázek poté s maminkou nebo tatínkem vyfoťte a zašlete na email: neninka@atlas.cz. Všechny vaše výtvory zveřejníme na webových stránkách školky. Všem šikulkám předem moc děkujeme.
V přílohách naleznete puzzle a povídání o krásách naší planety i s ukázkami.

Den země

Novinky školky

Tématem tohoto týdne je Den Země, svátek věnovaný Zemi, který se každoročně slaví 22. dubna. Jedná se o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. V příloze naleznete také originální básničku, kterou si můžete jen přečíst nebo se ji také naučit :-).