VÍTEJTE

V NAŠÍ ŠKOLCE

Historie mateřské školy sahá až do roku 1945.
Úvodem citace z kroniky MŠ:

Jako srdce ve středu města stojí první mateřská škola. Jest vlastně dílem novým, vybudovaným z žalostných trosek toho, co zbylo po válce.
Nebylo vnitřního zařízení, lavic, stolků, tabulí, hraček, pomůcek, okna nezasklená, atd, neboť v posledních dnech války bylo budovy využito jako noclehárny.
První české ruce, které se chopily práce, byly ruce okresního školního inspektora Josefa Juříčka, učitelky Milady Procházkové a řídícího učitele Karla Kratochvíla. Jejich mimořádným úsilím za podpory MNV v Bruntále mohlo dojíti dne 1. září 1945 k zahájení činnosti první mateřské školy. V učebnách shlíží opět dva páry dobrotivých očí na tu lidskou drobotinu a chodbami zní lahodná česká řeč.
Zde jest budoucnost města, zde jeho naděje a krev, která koluje v těch drobných tělíčkách, jest krev dobrá, nadějeplná

Více o školce

NOVINKY

V NAŠÍ ŠKOLCE

 • 12.09.2019 10:20
  Na zahradě veselo
  Byl jedno jeden domeček, ale nebyl plný koleček. Kde se vzal tu se vzal, na zahradě nám ho hodný pan údržbář smontoval . Děti už se raduji ,že pod stříškou se schovají a potom si za cvičí, na... Více zde
 • 11.09.2019 14:14
  Seznamte se prosím
  Srdečně zveme všechny rodiče, kamarády, přátele na akci „Seznamte se, prosím!“, která se uskuteční ve čtvrtek 26. 9. 2019 od 15.30 hod na zahradě mateřské... Více zde
 • 08.09.2019 19:57
  Návštěva MŠ
  Návštěva MŠ Komenského
  První týden ve školce, zakončili předškoláci návštěvou... Více zde
Více novinek