Přeskočit na obsah
Domů » Cesta kolem světa s ČAROVNOU PASTELKOU

Cesta kolem světa s ČAROVNOU PASTELKOU

Ve středu 22. listopadu 2023 se třídy Včelky, Myšky a Veverky vydaly na úžasnou hudební cestu do Společenského domu v Bruntále, kde se konal koncert s názvem „Čarovná pastelka Cesta kolem světa“. Bylo to nejen prostředí plné kouzelných melodií, ale také vzrušující vzdělávací dobrodružství.

Zážitek z koncertu začal již cestou na místo konání. S dětmi jsme společně pozorovali čerstvě nasněžený sníh, který bíle barvil chodníky. Z bílé pokrývky byly děti nadšené a společně jsme si povídali o radosti, kterou nám zimní scenérie přináší. Samozřejmě jsme při společném povídání neopomenuli ani Vánoce, které se pomalu blíží, a na které se děti velice těší.

Koncert nabídl úžasný tematický zážitek, při kterém se děti kreativní cestou vydaly na virtuální cestu napříč kontinenty. Od Evropy přes Afriku, Asii, Antarktidu, až po Austrálii a Ameriku – každý kontinent byl představen pomocí poutavých písní, barevných efektů a interaktivních prvků. Čarovná pastelka tak dětem předala řadu hodnotných informací, a to nejen ze zeměpisu.

Děti byly fascinovány každým okamžikem představení. Koncert nebyl pouze o poslechu hudby, ale také o společné interakci, jelikož během celého vystoupení probíhala zábavná komunikace s publikem. Děti tleskaly a skákaly do rytmu melodií, a dokonce se aktivně zapojovaly do odpovídání na otázky týkající se obsahu písní. Umělci dokázali skvěle propojit zábavu a vzdělání.

Jedním z vrcholů představení byly zvukové hádanky, které rozvíjely smyslovou pozornost dětí. Vše bylo podpořeno vizuálními efekty, které dodávaly celému koncertu magický nádech. Pro děti to byla nejen zábava, ale také skvělá příležitost k učení se novým věcem.

Vedle drobných odměn za splněné úkoly si děti domů odnesly i CD, aby si mohly připomenout melodie, které slyšely na koncertě. Už jste si jej doma pustili? My se na to ve školce chystáme.

Živý koncert byl pro děti úžasným zážitkem doplněným o interaktivní prvky a společné vzdělávání, z kterého se dětem na tvářích tvořila nefalšovaná radost a upřímný úsměv. Odcházely s novými znalostmi, radostí a vzpomínkou na představení plné chytlavých písniček, projekce i animace, který obohatil jejich duše a posunul je o krok blíže k porozumění různorodosti světa, ve kterém žijeme.

Update cookies preferences