Přeskočit na obsah
Domů » Dobrodružství na zámku s princem Bajajou

Dobrodružství na zámku s princem Bajajou

Školní výlet je vždycky vzrušujícím dobrodružstvím, plným nových zážitků a objevů. V úterý 14.5. třídy Včelky a Myšky vyšly vstříc nezapomenutelné výpravě do malebného městečka Hradec nad Moravicí. Se srdcem plným očekávání se naše děti vydaly na cestu autobusem směrem k tomuto historickému místu.

Cesta byla klidná a pohodová, a děti se chovaly jako vzorní cestovatelé, pozorně sledující každý detail kolem sebe. Nejenže si užívaly malebné krajiny, ale také se poučily o pravidlech silničního provozu a s úžasem hltaly vše, co se děje kolem nich.

Po příjezdu na zámek jsme si udělali pohodlí a začali s piknikem, který byl zpestřený legendární českou pochoutkou, jež nemůže chybět na žádném správném výletě, a to řízkem s chlebem, jež nám připravily naše skvělé paní kuchařky. Tato lahodná hostina nám dodala energii na nadcházející program.

Hlavním bodem našeho výletu bylo představení pohádky o princi Bajajovi, o které se postaral divadelní soubor Pěnkavův dvůr Takonín. S úžasnou zručností a nadšením nás provázeli skvělí herci, kteří předvedli nejen zábavné, ale i poučné představení. Děti byly fascinovány opravdovým koníkem, autentickými rekvizitami a nádhernými kostýmy, které vytvořily nezapomenutelnou atmosféru středověkého příběhu.

Po skončení představení se děti prostřednictvím hry dozvěděly ještě více informací a zajímavostí. Zjistily, co vše obnáší chov koní, jak probíhá výroba lnu, a dokonce si poslechly i povídání o historii draků. Tato interaktivní část programu nejenže rozšířila jejich znalosti, ale také posílila zájem o svět kolem nich.

Předtím, než jsme se vydali na cestu domů, jsme si ještě jednou užili piknik a odpočinuli si na sluníčku. Cesta zpět byla stejně klidná jako cesta tam a děti ji strávily vzpomínáním na úžasné zážitky, které prožily během dne.

Doufáme, že Vám děti doma vyprávěly o našich společných dobrodružstvích s nadšením, a že jsme tak přinesli trochu z kouzla našeho školního výletu i do Vašich domovů. Naše dobrodružství v Hradci nad Moravicí bylo nezapomenutelné a všichni jsme si ho moc užili. Těšíme se na další společné akce a zážitky, které nás ještě čekají!

Update cookies preferences