Přeskočit na obsah
Domů » I v knihovně se mohou dít věci……..!!

I v knihovně se mohou dít věci……..!!

Ve čtvrtek 12.10. 2023  jsme s dětmi od Veverek vyrazili do knihovny, která se nachází v budově ZŠ Petrin. Protože moudrosti obsažené v knihách  nás provázejí od středověku a my jsme tuto historii chtěli ukázat i našim dětem.

V knihovně už na nás čekali a my jsme se pohodlně  usadili na malé taburetky a paní knihovnice začala vyprávět příběhy knih.

Najednou však zhasla všechna světla a rozezněl se požární hlásič. Nejprve jsme z toho byli trochu zmatení, ale paní knihovnice nám řekla, že jde o cvičný hasičský poplach. Rychle jsme na sebe oblékli bundy a spěchali jsme na prostranství před školou, kde už byli i ostatní školáci a všichni zaměstnanci školy i knihovny. Hasiči nás všechny zkontrolovali a po chvíli jsme se mohli vrátit zpět do knihovny.

A začalo pohádkové čarování pomocí kouzelné svítící hůlky. Všichni si vyčarovali nějakou pohádkovou postavičku a na stolečku pak hledali knihu, do které tato postavička patří. 

Potom jsme mohli projít prostorami celé knihovny. Děti jen koukaly, kolik knížek může být na jednom místě. 

Odměnou nám byla nejen malá sladkost, ale také dvě knížky a velké omalovánky. Děti zase paní knihovnici předaly obrázky, které ráno ve školce nakreslily. Potom jsme se rozloučili se slibem, že knihovnu navštívíme i s rodiči. 

Update cookies preferences