Přeskočit na obsah
Domů » Přírodní dobrodružství mezi zvířátky jako oslava Dne Země

Přírodní dobrodružství mezi zvířátky jako oslava Dne Země

Pondělní návštěva SVČ v Bruntále při oslavě Dne Země se stala nezapomenutelným zážitkem pro děti ze tříd Včelky, Myšky a Veverky, které se zúčastnily tohoto pestrého programu plného zábavy a vzdělávání. Tématika akce byla zaměřena na oslavu a uctění naší planety, a organizátoři se skvěle postarali o to, aby každá dětská duše odcházela s bohatou zásobou nových poznatků a nezapomenutelných zážitků.

Děti započaly svou dobrodružnou cestu průzkumem terárií, kde byly přivítány exotickými tvory jako jsou krajty, leguáni, želvičky, rybičky a užovky. Prohlídka nejenže rozšířila obzory dětí, ale také je naplnila radostí a zvědavostí nad neobyčejným životem těchto tvorů.

Následovala fascinující ukázka cyklu vody v krajině, kde se děti aktivně zapojily do představování toku vody do řek, jezer a rybníků a jejího vlivu na krajinu. Prostřednictvím interaktivní hry si děti uvědomily důležitost vody pro život na Zemi a zároveň pochopily, jak je důležité chránit vodní zdroje.

Po vzdělávací části programu přišel na řadu zábavný blok, plný různorodých aktivit. Děti se mohly vyřádit při skládání magnetických a dřevěných puzzlí, procvičování matematických dovedností a hraní pexesa. Tato část programu nejenže posilovala jejich kognitivní schopnosti, ale také povzbuzovala jejich tvořivost a spolupráci.

Vrcholem akce bylo setkání s různými domácími mazlíčky, od malých morčat a králíků až po andulky, papoušky, myši, potkany a pískomily. Děti nejenže mohly pozorovat chování a zvyklosti těchto zvířat, ale také je měly možnost pohladit a podělit se s nimi o lásku a radost. Zvířátka mají terapeutický účinek a umí pohladit na duši, a přesně to si naše děti dnes zažily.

Návštěva SVČ Bruntál při oslavě Dne Země byla skvělou kombinací zábavy, vzdělání a prožití přírody. Děti si odnesly mnoho nezapomenutelných zážitků a inspiraci k péči o naši planetu. Jsme přesvědčeni, že právě takové akce jsou důležité pro budoucí generace, chceme-li, aby se staly odpovědnými občany světa, kteří si váží a chrání přírodní bohatství naší planety.

Update cookies preferences