Přeskočit na obsah
Domů » Seznamte se, prosím

Seznamte se, prosím

Zahradní slavnost “ Seznamte se, prosím „

Září, září, máme v kalendáři, no a právě v září k nám do školky přicházejí nové děti. Abychom se všichni lépe seznámili, uspořádali jsme ve čtvrtek 21.9. 2023 zahradní slavnost Seznamte se, prosím se zaměřením na květiny.

Děti si během celého týdne nosily barevná trička, podle toho, jakou barvu kytičky si třída vybrala. Všichni se na čtvrtek velmi těšili.

V ten slavný den jsme se před půl čtvrtou shromáždili na školní zahradě, kde už na nás čekalo plno (hodně, mnoho…) rodičů. Společně jsme i s třídními vlajkami a za doprovodu písničky prošli celou zahradou a  zamávali jsme všem přihlížejícím.

Paní ředitelka přivítala rodiče a děti i paní učitelky se pustily do společného tanečku Jaro, léto…..

Potom na nás čekalo překvapení – přišly nám zatančit děvčata z taneční skupiny Dambra, pod vedením paní Rysové – zatančily tři orientální tance. Paní lektorka pak vyzvala všechny děti i rodiče ke společnému tanci Flamengo. 

Děti se po tancování rozeběhly ke svým rodičům a začaly obcházet jednotlivá stanoviště a plnily různé úkoly – skládání květinových puzzlí, slalom mezi kytičkami, květinové sudoku, hod kytičkou, určování předmětů pomocí čichu, malování na kamínky, počítání kytiček a přiřazování květin k jejich stínu. Za splnění každého úkolu byly děti odměněny. 

Na zadní zahradě si děti společně s rodiči mohly opéct buřtíka. 

Všem se naše zahradní slavnost moc líbila a nikomu se nechtělo domů. Tak zase příště….. 🙂

Update cookies preferences