Přeskočit na obsah
Domů » ŠKOLA HROU na ZŠ Rýmařovská

ŠKOLA HROU na ZŠ Rýmařovská

Dne 16. dubna se na Základní škole Rýmařovská odehrálo nevšední dobrodružství, které děti z bruntálských školek nemohly minout. Pět stanovišť, každé nabité neuvěřitelným programem, čekalo na malé dobrodruhy, kteří se po skupinkách procházeli po škole a objevovali nové světy hudby, pohybu a smyslů.

Děti započaly své dobrodružství společnou hrou na netradiční hudební nástroje. Od afrických bubnů po tibetskou mísu či buben štěstí, každý zvuk byl jako brána do jiného světa. Pro mnohé z nich to bylo první setkání s těmito neobvyklými nástroji a jejich nadšení bylo obrovské.

Kromě hudebního putování byl pro děti připraven program také smyslový. Tajemná místnost zvaná Snoezelen, plná relaxačních vaků a svíticích panelů, přivítala děti do světa temnoty, kde si mohly hrát s pískem na pískovničce, a taktéž procvičovat předmatematické dovednosti či rozpoznávaní barev a zvířat. Veškerá dětská fantazie zde dostala prostor k rozletu.

Ovšem to nebylo vše! Děti si také vyrobily svého barevného pravěkého brontosaura, kterého si odnesly domů jako malý suvenýr z jejich dobrodružství. A samozřejmě nechyběl ani sportovní koutek. Překážková dráha a míčkový bazének nabídly dětem možnost vybít svou energii a zároveň si užít spoustu legrace.

A co nás čekalo na závěr? Aktivity s rozšířenou realitou. S pomocí iPadu děti oživily obrázky, jako by se staly součástí jejich vlastního světa, což bylo pro nás všechny opravdu fascinující.

Celé dopoledne bylo plné zábavy, učení a objevování nových věcí. Pro děti to bylo dobrodružství, které jim otevřelo nové obzory hudby, smyslů a fantazie. Jsme rádi, že jsme mohli být součástí.

Update cookies preferences