Přeskočit na obsah
Domů » Pejsci na návštěvě v naší školce

Pejsci na návštěvě v naší školce

Dne 25. dubna 2024 se naše školka stala místem dlouho očekávaného setkání, kdy na naši zahradu zavítal pan myslivec Václav Klein, doprovázený dvěma nádhernými fenkami rasy Výmarský ohař krátkosrstý, Carrie a Amber. Tento den nebyl jen o obyčejné prezentaci, ale o skutečné interakci s loveckou kynologií, kterou nám pan Klein představil s obrovským zaujetím.

Pan Klein ovšem nebyl sám. Doprovázel ho pan místostarosta Radek Zatloukal, vášnivý chovatel psů s rozsáhlými znalostmi v oblasti výcviku a chovu. Návštěva pana místostarosty nás velmi potěšila a byli jsme poctěni jeho přítomností. Je skvělé vidět, že má zájem o vzdělávací instituce v Bruntále a aktivně se podílí na podpoře vzdělání a rozvoji našich dětí.

Prezentace pana Kleina ovšem nebyla jen o slovech, ale i o konkrétních předmětech, které dětem představil, a to od paroží různých druhů zvěře, až po kůže lišek, zajíců a kun. Nechyběla ani ukázka výcvikových pomůcek, jako je zaječí či bažantí dummy nebo druhy výcvikových vodítek. Děti měly jedinečnou příležitost tyto předměty nejen vidět, ale také si je osahat, což zvýšilo jejich zájem a pochopení.

Pan Klein se dětem plně věnoval, a také jim vyprávělo tom, co obnáší být opravdovým myslivcem, jak se pozná správný myslivec, a jaké druhy myslivců existují. Jeho vášeň a znalosti tak bleskově přenesly naše děti do světa lovecké kynologie. Představení měl opravdu pečlivě připravené a plné zajímavých informací.

Vrcholem prezentace pak byla ukázka výcviku psů. Pan Klein nám předvedl, jak skvěle má své fenky vycvičené, a jaké povely umí. Děti byly fascinovány a využily možnosti položit spoustu dotazů, na které pan Klein trpělivě odpovídal.

Když se přednáška blížila ke konci, děti měly samozřejmě možnost seznámit se s oběma fenkami a projevit jim svou náklonnost v podobě pohlazení. Jejich radostné tváře byly jasným důkazem, že tato zkušenost pro ně byla nejen poučná, ale i nesmírně příjemná. Taktéž jsme se dozvěděli, že jedna z fenek dříve působila jako terapeutický pes v rámci canisterapie. Tato informace přidala další rozměr k našemu setkání a ukázala nám, jak mohou psi nejen přinášet radost a pohodu, ale také mít pozitivní vliv na lidské zdraví a pohodu.
         

Návštěva pana Kleina s prezentací lovecké kynologie byla pro naše děti nezapomenutelným zážitkem, který jim otevřel dveře do fascinujícího světa psů a myslivosti.

Závěrem bychom rádi poděkovali rodičům za finanční příspěvky na koupi pamlsků pro naše nové čtyřnohé přátele. Tyto dobroty jistě udělaly Carrie a Amber velkou radost. Mockrát děkujeme!

Update cookies preferences